Maestralne Porečanke do novog sportskog podviga ŽOK Marina K.-ŽOK Poreč 0:3

06.04.2016. 22:13; ; Početna / Sport i rekreacija / Maestralne Porečanke do novog sportskog podviga ŽOK Marina K.-ŽOK Poreč 0:3

Nisu odbojkašice Poreča imale veljaču i ožujak za pamćenje, ali su zato u travanj ušle sa sjajnim rezultatom. Glatko su pobijedile Marina Kaštelu u Dalmaciji pa ih sada samo jedna pobjeda dijeli od novog državnog finala.

Jednostavno, Porečanke su večeras odigrale vjerojatno najbolju utakmicu sezone. Pahović i Jozić bile su sjajne u bloku, Sain u polju, Ćorić na servisu, Jakšetić u kreaciji, a Novosel i Račić u kontroli cijelog terena u oba smjera.

U prvom setu bilo je „gusto“ do 3:3, a onda gošće odlaze na 3:6 što je vrlo brzo preraslo u 7:12. Uspjele su se Dalmatinke približiti na 16:17, ali onda Porečanke serijom 0:7 odlaze u mirni završetak seta.

Drugi set gotovo da ni u jednom trenutku nije bio neizvjestan. Naime, 0:4 je vrlo brzo na semaforu zamijenilo 2:7, a onda i 3:10 te 4:13 kada je već bilo jasno da su Porečanke ove večeri nezaustavljive. Rutinski su odradile i treći set. Uzvrat je u nedjelju, u porečkom Velom Joži, s početkom u 19:00.