Luca Vinkerlić iz AK Maximvs sa osobnim rekordom na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore !

206976402_265428985381361_8926064672517923968_n
28.06.2021. 13:40; ; Početna / Sport i rekreacija / Luca Vinkerlić iz AK Maximvs sa osobnim rekordom na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore !

U Varaždinu je ovog vikenda, u organizaciji AK Sloboda, održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i mlađe juniorke na kojem su postignuta dva državna rekorda.

Veronika Šokota je, za gotovo 3 m, popravila mlađe juniorski rekord Sare Kolak u bacanju koplja od 500 g s hicem od 57,76 m što je trenutno drugi rezultat u svijetu ove sezone u ovom uzrastu. Kadetski rekord na 100 m popravila je Vita Penezić istrčavši ovu dionicu u kvalifikacijama za 12,07.
Najuspješniji pojedinac ovog Prvenstva je Marko Orešković koji je u dva dana osvojio čak 4 naslova prvaka Hrvatske i to u tri pojedinačne discipline (100m, 200m i 400m) te u štafeti 100-200-300-400m AK Agram.

Od porečkih Maximvsa nastupio je Luca Vinkerlić i to u četiri discipline.

Prvoga dana nastupio je u utrci na 100 metara, gdje je popravio svoj osobni rekord istrčavši 11,84, te u utrci na 400 metara, gdje je zauzeo ukupno 6. mjesto istrčavši 52,69.

Drugoga dana natjecanja bio je uspješniji.

U utrci na 400 metara sa preponama osvojio 2. mjesto istrčavši osobni rekord 58,09.

Zadnja disciplina u kojoj je nastupio bila je 200 metara, gdje je zauzeo ukuopno 10. mjesto istrčavši tu dionicu za 24,15.

Maximvse čeka još jedan natjecateljski vikend i to u Čakovcu 03. i 04. 07. kada će juniori imati svoju šansu za osvajanjem postolja.