211027536_270207788236814_5553882127582044415_n
05.07.2021. 20:04; ; Početna / Sport i rekreacija / Loris Uljanić, Melani Oklen i Andrea Bošnjak iz AK Maximvs Poreč izvrsni na Državnom prvenstvu u atletici za juniore

Proteklog vikenda u organizaciji atletskog kluba Međimurje, Grad Čakovec je bio domaćin državnog prvenstva u atletici za juniore i juniorke. Pojedincima je to bila zadnja prilika za ugrabiti poneku medalju, dok su oni najbolji hvatali norme za Europsko prvenstvo.
Svjedočili smo fantastičnim nastupima i napetim utrkama, a neke od njih odlučivao je i foto finish.

Porečki Maximvsi sudjelovali su sa troje juniora, te svo troje postigli odlične rezultate!

Prvoga dana natjecanja Loris Uljanić i Melani Oklen nastupili su na utrci na 100 metara.

Loris je u polufinalnoj utrci istrčao svoj osobni rekord 11,37, te se tim rezultato plasirao u finale kao ukupno osmi. U finalu je bio još brži, te je sa novim osobnim rekordom 11,34 ostvario ukupno 6. rezultat.

Melani je bila također solidna te u jakoj konkurenciju zauzela ukupno 19. mjesto rezultatom 13,08. Melani je još nastupila u utrci na 400 metara, te također bila odlična, zauzela je ukupno 12. mjesto  istrčavši tu dionicu za 59,58.

Drugoga dana natjecanja Andrea Bošnjak nastupila je u skoku u vis, te konačno došla do toliko željene medalje. Preskočivši 160 cm zauzela je 3. mjesto i osvojila brončanu medalju. Malo sportske sreće nedostajalo je da se popne stepenicu više.

Čestitke svima, a sada je pred njima zasluženi ljetni odmor!