24.10.2020. 19:40; ; Početna / Sport i rekreacija / Lijepi istarski derbi odigran je danas u Poreču gdje je domaći Jadran upisao nove bodove JADRAN – BUJE 2:0 (1:0)
Jadran-Buje

piše: Elvis Uravić, istrasport.eu
Lijepi istarski derbi odigran je danas u Poreču gdje je domaći Jadran upisao nove bodove. Iako je Dalibor Šuran vjerojatno jedan od najboljih istarskih trenera, treba reći da su za ovaj Jadrana danas s klupe ušli Dujanić, Videkić, Radman i Banić, četvorka koja bi svoja mjesta pronašla u gotovo svakoj momčadi u III HNL Zapad.

U takvim okolnostima, Buježi ne trebaju previše biti obeshrabreni današnjim rezultatom jer Šuranova „laka konjica“ u Poreču će malo kome prepustiti išta osim „mrvica“. Na otvaranju je Jadran imao tri izrazite prilike, ali su Valenta, Sumić i Perković promašili cilj.

Nakon toga je u 37. minuti iz blizine za goste zaprijetio Bučić, ali njegov snažan šut završava u tijelu Pavlića. Četiri minute kasnije sa 17 metara šutira Adam Mofardin, a lopta pogađa nekog od gostiju i završava ispod grede – 1:0.

U nastavku Buježi nešto bolji, u smislu da domaćin više nije stvarao šanse, ali je svejedno u 82. minuti uspio potvrditi pobjedu. Učinio je to Emanuel Valenta, napadač Jadrana koji trenutno zabija više od gola po odigranoj utakmici, nakon jednog kornera, glavom poentiravši na drugoj vratnici.

POREČ – SRC VELI JOŽE – Gledatelja: 250 – III HNL ZAPAD – 9. KOLO
SUDAC: Antonio Kokot (Vrbovec) POMOĆNICI: Marko Rašić i Hrvoje Radić (Zagreb) ČETVRTI SUDAC: Matija Spudić (Ivanić Grad) DELEGAT: Domagoj Ćužić (Rijeka)

JADRAN – BUJE 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mofardin 41′, 2:0 Valenta 82′

Žuti kartoni: Bernobić, Ilić (Jadran) Valenta, Damjanić, Fakin (Buje)

JADRAN: Pavlić, Leko (81. Videkić), Ilić, Mofardin (81. Banić), Užila, Maružin (64. Dujanić), Lepinjica, Perković (72. Radman), Sumić, Bernobić, Valenta

Trener: Dalibor Šuran

BUJE: Milanović, Baf (62. Šoškić El.), Stević, Bolčević, Krizmanić, Manić, Bučić, Fakin, Valenta, Prodan (46. Damjanić), Šoškić En.

Trener: Dalibor Višković