Parenzana 2024-s

Liga za prvaka: Vratio se Poreč ekspres

MMI2932892
29.05.2014. 08:37; ; Početna / Sport i rekreacija / Liga za prvaka: Vratio se Poreč ekspres

Poreč ekspres je večeras ponovno, nakon dosta vremena, vozio te je u jednoj odličnoj utakmici protiv nedavnog finalista Kupa i velikog dužnika Dubrave, ostvarena potpuno zaslužena pobjeda. Prva u Ligi za prvaka, no kada je već tako moralo biti, legla je taman kada treba, na oproštaju od svojih vjernih navijača za ovu sezonu s kojima su proživljavali puno više velikih trenutaka od onih drugih, a na koje je uostalom i večerašnja utakmica podsjetila.

Doduše, nisu ni protivnici pali bez ispaljenog metka, no osjećaj igrača Saše Ilića da su pomalo dužni svojoj publici bio je velika motivacija za uspjehom.

Zanimljivo je da su do desete minute Porečani samo jednom promašili, dok je sve drugo završilo u mreži iza leđa Grahovca, što je i doprinijelo tada vodstvu od 7:5, a kumovale su tome i četiri obrane Cvitkovića u tom periodu. U istom se ritmu nastavilo i do odmora te je protivnik potpuno utišan i stvorena je solidna razlika (19:14).

U nastavak su Porečani krenuli također dobro i održavali stečenu prednost iz prvog dijela. No, gosti se nisu htjeli tek tako predati te su nakon deset minuta izašli iz polusatne krize i ponovno uveli rezultat u “egal” (22:22). Potom su se porečki rukometaši odvojili i do kraja pokazali tko je gazda.

Utakmica 9. kola Lige za prvaka: Poreč – Dubrava 35:31 (19:14). SRC Veli Jože. Gledatelja 100. Suci: Jurinović, Mrvica.

POREČ: Cvitković, Ćosić 3, Perhat, Thoss 3, Gašparini, Perić 3, Marko, Petrić, Rađaković 6, Buvinić 8 (2), Topić 3, Galijot 9.

DUBRAVA: Grahovac, Kelemen, Vinković 7 (2), Škopić, Butorac 6, Prka 1, Kljajić 6, Vida 1, Dumenčić 5, Čurić, Maričić, Punčec 3, Henigman, Volar 2, Mihaljević.

Sedmerci: Poreč 2 (2), Dubrava 2 (2). Isključenja: Poreč 4, Dubrava 4 minute.

(M. PILAT, Glas Istre, foto: M.Mijošek)