Članovi KDPSR Poreč nastupili na Državnom prvenstvu u plivanju na 5000m na otvorenim vodama u Zadru

787IMG_5648.JPG
29.06.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Članovi KDPSR Poreč nastupili na Državnom prvenstvu u plivanju na 5000m na otvorenim vodama u Zadru

U subotu, 29. lipnja, u Zadru je, po hladnom i oblačnom vremenu, održan Zadarski maraton i 8. Državno prvenstvo u plivanju na 5000m na otvorenim vodama. Na maratonu, koji se boduje i za CroCup, je nastupilo 88 plivačica i plivača, a među njima i članovi KDPSR Poreč, njih 14.

Bilo bi ih i više, no nekima se je preklopio datum održavanja regionalnog prvenstva u bazenima sa maratonom, što je česta pojava zbog neusklađenosti kalendara Hrvatskog plivačkog saveza i Hrvatskog saveza za daljinsko plivanje. Šteta.
I u Zadru su svoju premoć pokazali splitski plivači, koji su zauzeli prvih 6 mjesta na ljestvici najbržih. Pobjedio je Roko Čopac ispred Ivana Šitića i Duje te Marina Milana. Najbrži, Roko, uplivao je u u cilj s vremenom 1:01:23 a "najsporiji" Marin sa 1:01:42. Tri minute kasnila je Karla Šitić i tako osvojila prvo mjesto u ženskoj kategoriji.
Od naših je plivača najbrži bio Danijel Čitar koji je u cilj uplivao 11. sa vremenom 1:11:54, a slijedili su redom: Fran Krčelić, Žarko Salopek, David Doblanović, Simon Boothman Milanković, Natali Žgomba, Antonio Žgomba, Noel Žužić, Blanka Kvaranta, Željko Sušek, Longino Sošić, Daniel Popović, Belinda Musemić.

Svakako treba čestitati i osvajačima medalja u kategorijama:

• Natali Žgomba zlatna za kategoriju 14-15 godina (žene)
  • Blanka Kvaranta bronca u kategoriji 20-34 godine (žene)
  • David Doblanović srebro i Antonio Žgomba bronca u kategoriji do 13 godina

Čestitke svima na sve boljem i boljem plivanju ! Rezultate pogledajte u priloziima.

Slijedeći Cro Cup maraton je već 6. srpnja u Zagrebu na Jarunu.