Parenzana 2024-s

Poraz Porečanki nije umanjio sjajnu odbojkašku predstavu u Žatiki

Foto 14378 e
30.10.2013. 21:18; ; Početna / Slider / Poraz Porečanki nije umanjio sjajnu odbojkašku predstavu u Žatiki

Debitantski nastup odbojkašica Poreča u Kupu CEV-a, usprkos ispadanja u šesnaestini finala iz daljnjeg natjecanja, bio je sjajan premijerni nastup na EU odbojkaškoj sceni.

Lov na ‘zlatni set’, pred tisuću glasnih navijača okupljenih u dvorani na Žatiki, nakon što su cure Mikija Stojakaovića u prvoj utakmici šesnaestine finala odigranoj u Izraelu izgubile s 3:1 pa im je u uzvratnom susretu bila potrebna pobjeda na domaćem parketu od 3:0 ili 3:1 kako bi dobivanjem prava na igranje ‘zlatnog seta’ do 15 osvojenih poena, odnosno na dva poena razlike, otvorili vrata daljnjeg natjecanja u osmini finala Kupa CEV, bio je preteški zadatak za najmlađu ekipu ovogodišnjeg natjecanja za Kup CEV-a.

S vidljivom dozom treme Porečanke su otvorile utakmicu ‘dozvolivši’ da im protivnice pobjegnu na ‘dva’ razlike, 1:3. To je u prvom setu bio i najveći iskorak odbojkašica Hapoela koje su uspjele u prvom setu, kojeg su dobile Porečanke s 25:16, osvojiti samo 16 poena.

Drugi set, pokazalo se na kraju utakmice presudan za odbojkašice Poreča, povele su gošće s 4:0 pa i 7:3, da bi na kraju drugog seta Porečanke ostvarile samo 21 poen ‘prepustivši’ drugi set gošćama iz Izraela ‘natovarivši si tako obavezu da do kraja utakmice više nisu smjele učiniti nikakvu pogrešku i izgubiti set s kojim bi izgubili i pravo igranja u ‘zlatnom setu’.

U trećem setu Porečanke su ponovile odličnu igru iz prvog seta i dobile ga, deklasiravši protivnice za 22. minute igre i dopustivši im da osvoje samo 12 poena (25:12).

U četvrtom setu nakon dosta, oscilacija u igri, pogrešaka pri serviranju i često ‘rijetko’ postavljenog bloka protivnicama na mreži, odbojkašice Poreča izgubile su korak u nastojanjima za dobivanje četvrtog seta ‘prepustivši’ ga odbojkašicama Hapoela s 25:22 a čime su si zatvorile ‘vrata’ nastupa u osmini Kupa CEV-a.

Sam završetak utakmice s obzirom na ‘neriješeni’ rezultat, 2:2 u setovima, pripao je odbojkašicama Hapoela koje su za 17 minuta igre u petom setu, koji je odlučivao samo o pobjedniku uzvratnog susreta, dobile s 15:12.

Premijerni nastup odbojkašica Poreča u CEV Kupu bila je odlična škola za mladu ekipu koja je tek zakoračila na Europsku odbojkašku scenu. Ispadanje iz natjecanja CEV Kupa ne znači i završetak ovosezonskih odbojkaških Europskih nastupa budući Porečankama predstoji i serija nastupa u Challenge kupu.

Uzvratni susret Porečanki protiv odbojkašica Hapoela ukrašen je na sjajnoj, sportskoj sceni, u dvorani na Žatiki velikim doprinosom, pomalo iznenađujuće velikim brojem gledatelja koji su se okupili u dvorani i sjajnim navijanjem u mnogome doprinijeli da porečke odbojkašice u velikom stilu iskorače na EU odbojkašku scenu.

OK Poreč – Hapoel 2:3 (25:16, 21:25, 25:12, 20:25, 12:15)

Dvorana na Žatiki. Uzvratna utakmica 1/16 finala CEV Kupa. Gledatelja: 1.000. Suci A. Constantinides (Cipar), S Šimić (Srbija).

OK POREČ: Čosić, Pahović,Zahirović, Brletić, Miloš, Čizmić, Burilo, Jakšetić, Sain, Sučić, Žužić, Novosel.

HAPOEL: Waliogora, Bergaglio, Mesika, Gepstein, Likačenkova, Eret, Shushan, Ben-Haim Adi, Neely, Lander, Zur, Chafeh.