Košarkaški turnir – igraju "Poreč", "Portorož", "Crikvenica" i "Sisak"

04.10.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarkaški turnir – igraju "Poreč", "Portorož", "Crikvenica" i "Sisak"
270PICT5744.JPG

U sportskoj dvorani " Veli Jože " u Poreču, u subotu 3. listopada otpočeo je Košarkaški turnir na kojem sudjeluju 4 ekipe iz Slovenije i Hrvatske, i to : KK "Poreč", KK "Portorož", KK "Crikvenica" i KK "Sisak".
u prvoj utakmici prvog dana susreli su se KK "Poreč" i KK "Portorož", završilo je 72 : 74, slovenski košarkaši su bili bolji od domaćina za koš. Omjeri po četvrtinama svjedoče o ravnopravnoj utakmici, koju je promatralo oko stotinjak gledatelja : ( 16 : 15 ) ( 17 : 18 ) ( 13 : 21 ) ( 26 : 20 ).
Minutu i pol prije kraja utakmice porečki košarkaši se vraćaju u utakmicu pri rezultatu 66 : 70 za Portorož, no u napadu 9 sekundi prije kraja i griješe, protivnik to kažnjava i završava sa + 2 za goste iz Slovenije.
U drugom susretu dana susreli su se KK "Crikvenica" i KK "Sisak" , na kraju semafor je pokazao : 63 : 61, po četvrtinama ( 14 : 23 ) ( 26 : 10 ) ( 8 : 16 ) ( 15 : 12 ).
Košarkaši "Siska" krenuli su silovito u prvoj četvrtini, u drugoj "Crikvenica" uzvraća i dobija prvo poluvrijeme sa 40 : 33, u drugoj polovici utakmice Sisak igra strpljivo, u igru se vraća u trečoj četvrtini, te minutu i 15 sekundi prije kraja stiže do 61 : 57 i stišće, no kao i kod porečkih košarkaša nije išlo, "Crikvenica" slavi sa + 2 . Ova utakmica se igrala pred desetak gledatelja, jer su nakon poraza porečkih košarkaša gledatelji napustili dvoranu.
Danas , u nedjelju utakmice se igraju u dvorani "Žatika", a utakmica za treće mjesto između KK "Poreč" i KK "Sisak" počinje u 10 sati, a finalni meč između KK "Portorož" i KK "Crikvenica u 12 sati. Dođite i provjerite u kakvoj su formi košarkaši, prvenstvo počinje drugog tjedana.