košarka

25.10.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / košarka

U subotu je u Poreču odigran susjedski derbi jer je gostovala momčad Novigrada a odigrane su dvije utakmice u kojima su uspješniji bili gosti.

Prvenstvenu utakmicu drugog kola županijskog prvenstva su odigrali kadeti.

Početak utakmice je protekao u izjednačenoj igri uz dosta pogrešaka gostiju pa taj dio utakmice završava neriješeno 22:22. Druga četvrtina počinje presingom gostiju koji za nekoliko minuta agresivne igre dolaze do vodstva pa na poluvremenu Novigrad ima vodstvo od 65:43. Drugo poluvrijeme također gosti igraju bolje pa još povećavaju vodstvo na 30 koševa prednosti i tu je utakmica praktički riješena pa se zadnja četvrtina igra izjednačeno a gosti zadržavaju stečenu prednost i na kraju zasluženo pobjeđuju, postigavši još jednom preko sto koševa, rezultatom 111:83. Kod Novigrada je odlično odigrao najbolji igrač Stojanović postigavši čak 47 koševa uz 21 skok te uz njega još su dobri bili Brusić s 13 i Popović s 12 koševa, dok su kod Poreča najbolji bili Umičević s 18, Cvijić sa 17, Topani sa 16 i Radolović s 11 koševa.

U Pazinu je odigran gradski derbi a bolja od Klasičara je bila Istraplastika pobijedivši sa 76:40, dok je u Puli domaća Pula 1981 pobijedila Tinjan sa 76:53.

U trećem kolu se sastaju Rovinj – Tinjan, Poreč – Pula 1981, Oliva – Novigrad, Klasičar – Stoja te Istraplastika – Stoja II.

Juniori Poreča i Novigrada odigrali su prijateljsku utakmicu. I ova utakmica je igrana izjednačeno u prvoj četvrtini u kojoj je prikazana slaba igra obje momčadi s malo pogodaka te završava 11:11. Drugu četvrtinu gosti igraju nešto agresivnije i preciznije pa do poluvremena dolaze do 10 koševa prednosti te vode s 35:25. Nastavak utakmice je sličan prvom dijelu pa se tako treća četvrtina opet igra potpuno izjednačeno, 17:17, dok u zadnjoj gosti igraju nešto bolje te sigurnom igrom utakmicu privode kraju i pobjeđuju sa 71:57. Najbolji su kod Novigrada bili Tomas s 26, Stojnić s 20 i Stojanović s 11 koševa dok je kod Poreča jedini raspoložen za igru bio Balaž s 30 koševa.