Košarka: Poreč – Puris 65:101

09.05.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka: Poreč – Puris 65:101

Pazinci su si u ovoj ligi postavili dva cilja podignuti razinu kolektivne obrane i homogenosti ekipe i isprobavanje juniora pred jesenski početak A2 lige. Prva četvrtina nakon vodstva Porečana od 5:0 odigrana je u izmjenama vodstva. Pazinci nisu u obrani odigrali na željenoj razini, a Porečani su se opredijelili za usku zonu koja je dobro funkcionirala do ulaska u igru upravo juniora Marka Tomca koju je s 12 koševa u prvoj četvrtini ´spasio´ nedovoljno koncentrirane starije suigrače. Kod Poreča treba istaknuti Kljajića, iskusnog Kalca i mladog kadeta Marka Doikića. U drugoj četvrtini Pazinci mijenjaju agresivnost obrane na različitim dijelovima terena i poluvrijeme završavaju s osam razlike. Treća četvrtina obrazac je kako Pazinci trebaju igrati. Primili su šest koševa, a obranom si osigurali 27 koševa! Na kraju utakmice 36 razlike za Pazince (uz dosta koševa iz kontranapada, ali i s devet trica) za koje je kao i uvijek igralo svih 12 igrača. Od najmlađih poreda Tomca i od ranije Saše Belca efikasnošću ali i igrom u obrani nameće se staloženi kadet Matija Opašić, a eksplozivnošću i dobrom obranom Nikola Curilović, te još jedan kadet Fran Ivanišević – Sotošek. Za ostale na kraju ipak može se reći relativno dobar učinak u obrani, a u napadu u svakoj utakmici drugi igrači iskoče sa efikasnošću što je i cilj žuto-crne ekipe s dugom klupom.

Međunarodna liga mlađih seniora: Poreč – Puris 65:101 (26:26, 17:25, 6:27, 16:24)

Poreč, Dvorana Žatika, Gledatelja 30, Suci: Koraca (Poreč) i Barić (Novigrad) Osobne pogreške: Poreč 17, Puris 26, Trice: Poreč 4 (Kalac 2, Dojkić i Kljajić) Puris 9 (Petar Ćus 3, Tomac 3, Daus 2 i Ante Ćus)

Poreč: Kalac 17, Anastasijevski, Kljajić 8, Paris 3, Andrić, Lubenjak 18, Sergo 2, Živković, Kraljević, Dugandžić, Zorić, Dojkić 15.

Puris: Mogorović 6, Ante Ćus 18, Petar Ćus 17, Curilović, Fonović 8, Tomac 20, Daus 8, Belac 4, Opašić 6, Hekić 12, Ivanišević-Sotošek, Mlekuš 2, javljaju iz KK Purisa.