Košarka: Porazi Poreča i Novigrada

19.12.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka: Porazi Poreča i Novigrada

Viši igrači domaćina od samog početka igraju odlično pa vrlo brzom i agresivnom igrom već do kraja prve četvrtine stvaraju veliko vodstvo od 30:7. Ni druga četvrtina nije puno bolja za Porečane pa Stoja na poluvremenu ima visoku prednost od 53:13. Treća četvrtina se igra izjednačeno a u zadnjoj domaćini održavaju visoku prednost pa na kraju potpuno zasluženo Stoja pobjeđuje rezultatom 94:50.

Druga pulska momčad Pula Unlimited je ugostila Novigrad a utakmica je sličila prvoj. Domaćini brzom igrom jednostavno dolaze do koša Novigrada i uspješno poentiraju dok gosti nikako ne uspijevaju pogoditi čak ni iz čistih situacija pa u tom dijelu igre gađaju katastrofalnih 12% (2 – 16). Rezultat takve igre je vodstvo Pule od 29:5. Druga četvrtina se igra izjednačeno i nju gosti dobivaju košem razlike pa domaćini na poluvremenu imaju vodstvo od 41:18. Treća četvrtina je također ravnopravna ali ju ipak dobivaju domaćini 22:20. U zadnjoj četvrtini zbog pet osobnih pogrešaka gosti ostaju bez najboljeg igrača Stojanovića što visoki domaćini koriste i za 10 koševa još povećavaju ionako sigurnu prednost te na kraju zasluženo pobjeđuju s 84:48. U odličnoj momčadi Pule Unlimited najviše su postigli Zadravec 22, Minić 19, Sablić 14 i Bačić 13, dok su kod Novigrada nešto bolji od ostalih bili Omerbašić s 14 te Stojanović i Mogorović sa po 10 koševa.

U trećoj utakmici prvenstva u Pazinu se sastaju Klasičar i Istraplastika a utakmica je na rasporedu u ponedjeljak, 19. prosinca.

Zbog predstojećih božićno – novogodišnjih i školskih praznika prvenstvo se prekida a nastavak je 21/22 siječnja 2006. godine.

Svim košarkašima, sportašima kao i svim ljudima dobre volje želimo čestit Božić kao i sve najbolje u Novoj godini.