košarka

20.12.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / košarka

Ovoga vikenda se trebalo nastaviti županijsko prvenstvo kadeta odigravanjem 10. kola ali su sve utakmice otkazane pa su igrane samo neke utakmice juniora.

U Puli je nova momčad u ligi Pula 1981 ugostila juniore Poreča i uspjela pobijediti s 88:76.

U Kopru se igrala utakmica međunarodne Alpe Adria lige a domaćini su se susreli s Istrom. I u ovoj utakmici su uspješniji bili domaćini koji su pobijedili s 3 koša prednosti.

Kadeti Stoje, kao prvaci naše županije, su odigrali kvalifikacijsku utakmicu na svom parketu s momčadi Kros Kastav iz Rijeke. Prvu četvrtinu domaćini počinju bolje i dolaze do 5 koševa prednosti, ali gosti se ne predaju pa u drugoj oni uzvraćaju istom mjerom tako da domaćini na poluvremenu imaju minimalno vodstvo od 29:28. Nastavak utakmice se igra potpuno izjednačeno pa ostaje i dalje minimalna prednost domaćih igrača prije zadnje četvrtine. U tom završnom dijelu igre gosti imaju više snage i igraju nešto bolje pa dolaze do vodstva a na kraju i do konačne pobjede od 84:77. Ovom pobjedom je momčad Kros Kastava stekla veliku prednost pred uzvrat na njihovom parketu koji se igra u srijedu a momčad koja prva dođe do dvije pobjede osigurava plasman na polufinalni turnir Prvenstva Hrvatske za kadete.

U drugoj utakmici kvalifikacija kadeta u Rijeci su igrali Uskok i Istraplastika iz Pazina.