košarka

06.12.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / košarka

U 8. kolu županijske lige kadeta Poreč je ugostio drugoplasiranu momčad Istraplastike iz Pazina. Već i sam pogled na prvenstvenu tablicu dao je naslutiti konačni ishod ovog dvoboja a tako je i bilo. Gostujući igrači bez velikih poteškoća dolaze do prednosti koja na poluvremenu iznosi 39:21. Drugo poluvrijeme Pazinci igraju jednako dobro tako da bez većih problema još povećavaju prednost pa na kraju utakmice dolaze do još jedne pobjede rezultatom 81:56.

U Puli su se susrele gradske momčadi Pule 1981 i vodeće Stoje. Još neporažena momčad Stoje nije niti u ovom susretu dozvolila iznenađenje tako da početno vodstvo ne ispuštaju već ga cijelo vrijeme utakmice povećavaju te na taj način dolaze do još jedne uvjerljive pobjede od 107:48.

Rovinj je u ovom kolu bio poprište najuzbudljivije utakmice a domaći košarkaši su ugostili drugu momčad Stoje. Bila je to utakmica za prestiž u donjem dijelu tablice. Gosti iz Pule prvi dolaze do vodstva koje u prvoj četvrtini iznosi 5 koševa ali domaćini uzvraćaju istom mjerom pa na poluvrijeme momčadi odlaze izjednačene 26:26. Drugo poluvrijeme se igra izjednačeno pa nijedna momčad ne dolazi do vodstva te se ulazi u neizvjesnu završnicu koja može donijeti i produžetak. Ipak u samoj završnici domaći košarkaši imaju više sreće te rješavaju utakmicu u svoju korist minimalnim rezultatom 58:57.

Kadeti Novigrada ovaj vikend nisu igrali jer su svoju utakmicu s Tinjanom odgodili zbog gostovanja juniorske momčadi u Bosni i Hercegovini.

Na prvenstvenoj ljestvici u vodstvu je i dalje momčad Stoje ispred Istraplastike a slijede tri izjednačene momčadi Pula 1981, Tinjan i Novigrad, dok su u donjem dijelu Klasičar i Poreč te Rovinj i Stoja II dok je posljednja Oliva iz Vodnjana još bez pobjede.

Idućeg vikenda se igra posljednje deveto kolo prvog dijela prvenstva a sastaju se Klasičar – Tinjan, Istraplastika – Oliva, Stoja II – Poreč, Stoja – Rovinj te Novigrad i Pula 1981.

Juniori Novigrada su od petka do nedjelje gostovali u susjednoj Bosni i Hercegovini a domaćini su im bili košarkaši Radnika iz Bijeljine gdje su odigrali dvije utakmice od kojih su jednu dobili a jednu izgubili.

Prvu utakmicu su Novigrađani odigrali s momčadi Loznice iz SCG. Nešto mlađi igrači Loznice se nisu mogli nositi s novigradskim juniorima koji igraju jako dobro i efikasno pa već na poluvremenu imaju vodstvo od 41:30. U drugom poluvremenu se petorka Novigrada potpuno razigrava i još povećava prednost koja na kraju rezultira pobjedom od 91:56. Kompletna petorka Novigrada je odigrala odlično a predvodio ih je kapetan Šegon ostvarivši triple double učinak s 14 koševa te po 10 blokada i skokova. Uz njega bili su odlični i Tomas s 25 koševa i 11 skokova, Stojnić sa 16 koševa i 18 skokova, Barić s 10 koševa i 10 asistencija te Stojanović s 15 koševa dok su kod Loznice najbolji bili Pejica s 22 i Stojanović s 10 koševa.

Za protivnika u drugoj utakmici novigradski juniori su imali kadete domaćeg Radnika inače vodeće momčadi prvenstva Bosne i Hercegovine. Domaćini su se pokazali kao odlična momčad koja ima visinu, brzinu i preciznost pa dolaze do vodstva u prvoj četvrtini od 27:18. U drugoj se igra izjednačeno pa na poluvremenu ostaje ista razlika u korist domaćina. Treću četvrtinu gosti igraju nešto bolje pa malo smanjuju prednost domaćina. Zadnju četvrtinu Novigrađani odlučuju odigrati na sve ili ništa pa dosta borbenom igrom još nešto smanjuju razliku ali isto takvom igrom dolaze u problem s osobnim greškama što domaćini vješto koriste pa laganim prodorima postižu koševe i dolaze do konačne pobjede od 87:74. U odličnoj momčadi Radnika najbolji su bili Savić s 24, Erkić s 20, Jeftić sa 17 i Kajmaković s 11 koševa dok je kod Novigrada najbolji bio Stojanović s 23 koša i 12 skokova te Tomas s 19 i Stojnić s 13 koševa.

Na turneji po Bosni i Hercegovini za Novigrad su igrali Melon 4, Barić 15, Stojnić 31, Stojanović 38, Stanivuković, Popović 7, Ikač 7, Tomas 44 i Šegon 19 a vodio ih je trener Kulišić.

Turneja Novigrada bila je odlično organizirana od strane Košarkaškog kluba Radnik iz Bijeljine koji su srdačno primili i ugostili košarkaše Novigrada te im stalno bili na usluzi a dogovoren je i uzvrat u Novigradu na proljeće.