košarka

29.11.2004. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / košarka

Odigrano je 7. kolo županijske lige za kadete a košarkaši Novigrada su gostovali u Puli gdje su igrali s vodećom i još neporaženom momčadi Stoje. Početak utakmice na opće iznenađenje pripada gostima koji pogađaju gotovo sve što upućuju prema košu a dobrom igrom u obrani dozvoljavaju domaćinima samo 8 koševa u prvoj četvrtini tako da Novigrad iznenađujuće vodi s 20:8. U drugoj četvrtini slika na terenu je obrnuta pa na poluvremenu nijedna momčad nema prednost a rezultat je izjednačen 29:29. Drugo poluvrijeme domaćini počinju igrati onako kako znaju i pokazuju zašto su vodeća momčad lige pa agresivnom obranom tjeraju gostujuće igrače na puno pogrešaka a sami lako dolaze do koša pa na kraju treće četvrtine dolaze do vodstva od 70:46. Zadnja četvrtina također protiče u znaku domaće momčadi kada dolazi do izražaja veći broj kvalitetnijih igrača koji još povećavaju prednost na strani domaćina koji zasluženo dolaze do sigurne pobjede od 103:63 te i dalje ostaju jedina neporažena momčad u prvenstvu. U odličnoj momčadi Stoje najviše su postigli Čakarić 25, Jovanović 17, Čelović 16, Bačić 15 i Maurel 10 koševa, dok su kod Novigrada najbolji bili Stojanović s 24 koša, 17 skokova i 9 osvojenih lopti te Erlić s 21 košem.

Košarkaši Poreča svoju utakmicu igraju u ponedjeljak 29.11. kada gostuju u Pazinu kod Klasičara.

U Puli je odigran susret gradskih rivala a sastale su se momčadi Stoje II i Pule 1981. Utakmica je odigrana u vrlo izjednačenoj igri pa nijedna momčad nije stekla veću prednost. Pred sam kraj utakmice Pula 1981 je imala vodstvo od 2 koša a u posljednjim sekundama igrači Stoje II postižu pogodak pa se mora igrati produžetak. I taj produžetak je neizvjestan pa umalo dolazi i do drugog ali igrači Pule nisu precizni tako da nakon velike borbe igrači Stoje II dolaze do druge pobjede u prvenstvu rezultatom 71:70.

U osmom kolu Novigrad gostuje kod Tinjana, Poreč kod kuće dočekuje drugoplasiranu Istraplastiku a još igraju Pula 1981 – Stoja, Rovinj – Stoja II i Oliva – Klasičar.

Jučer su juniori Novigrada gostovali u Kopru gdje su odigrali utakmicu međunarodnog prvenstva s domaćim Koprom. Početak utakmice pripada domaćinima koji igraju bolje i preciznije te dolaze do vodstva od 19:9. Drugu četvrtinu gosti igraju nešto bolje pa smanjuju vodstvo domaćina koji se ipak do poluvremena vraćaju na početno vodstvo i na poluvremenu vode s 34:25. Treću četvrtinu novigradski igrači igraju najbolje pa dolaze do zaostatka od samo 3 koša pred kraj ove četvrtine koju domaćini ipak završavaju prednošću od 47:42. Zadnji dio igre gosti ponovno igraju dobro i ponovno dolaze na zaostatak od 3 koša sredinom četvrtine kada igrači Kopra pogađaju tri trice i još neke lake poene dok Novigrađani promašuju pet slobodnih bacanja i sva nastojanja gostiju padaju u vodu jer domaćini dolaze do 15 koševa prednosti pa sigurnom igrom do kraja utakmice dolaze do zaslužene pobjede od 68:57. Najbolji su kod Kopra bili Vukovič sa 17, Marjanovič s 15 i Markič sa 14 koševa dok su kod Novigrada bolji bili Tomas s 19, Šegon sa 14 i Stojanović s 10 koševa.