Košarka

13.03.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

U devetom kolu županijskog prvenstva za juniore Puris je očekivano ostvario visoku pobjedu a Klasičar iznenadio u Novigradu i došao do prve pobjede. Stoja i Pula Unlimited su odigrali derbi kola koji je ujedno odlučio o drugoj momčadi koja će uz Puris nastaviti takmičenje u međužupanijskom takmičenju.

Stoji je bila potrebna pobjeda od 15 koševa razlike kako bi u «krugu» s Purisom i Pulom Unlimited došli do drugog mjesta, ali na kraju su izgubili utakmicu i zauzeli treće mjesto iza Purisa, dok je Puli ova pobjeda donijela prvo mjesto županijske lige na kojemu će i ostati ukoliko u posljednjem kolu ne izgube od Poreča, što se ne očekuje.

Novigrad je kod kuće dočekao posljednjeg Klasičara i doživio iznenađujući poraz. Nakon izjednačenog početka domaćini igraju bolje pa na zonsku obranu gostiju odgovaraju s 3 trice kapetana Petra Brusića i odličnim šutom (66%) pa do kraja četvrtine dolaze do prednosti od 26:15. Drugu četvrtinu domaćini počinju odlično i s još 3 trice, pa vrlo brzo dolaze do prednosti od 25 koševa i čini se da je utakmica gotova. Međutim gosti se s tim ne slažu pa počinju igrati bolje. Domaćini im u tome dosta pomažu jer počinju griješiti u dodavanjima (ukupno 33 izgubljene lopte) a Klasičari smanjuju zaostatak na 10 koševa u poluvremenu na 49:39. Početkom treće četvrtine ozljeđuje se do tada najbolji igrač domaćih, Omerbašić, koji više ne može igrati. Taj dio igre se igra izjednačeno a Novigrad održava prednost i vodi sa 76:65. Odlučujuća je zadnja četvrtina u kojoj se razigravaju gosti a predvode ih kapetan Marić i M. Valić. Domaćinima staje šut (25%) pa se malo pomalo prednost domaćina smanjuje da bi se u zadnju minutu ušlo s minimalnom prednosti domaćih. Gosti uspijevaju izjednačiti a zadnji napad imaju domaći koji brzopleto izvode šut i promašuju a u brzoj kontri gostiju domaćini čine prekršaj. M. Valić pogađa prvo bacanje a promašuje drugo i lopta odlazi u aut a na semaforu su još 2 sekunde. Očajnički pokušaj kapetana domaćih s centra ne uspijeva pa Klasičar dolazi do prve pobjede u prvenstvu s 87:86. Najbolji su kod borbenih gostiju bili Ricov s 24, M. Valić s 22, Marić s 19 i J. Valić sa 16 koševa, dok su kod domaćih najviše postigli P. Brusić 25 (6 trica), Omerbašić 21 te Stojanović i Erlić s po 11 koševa.

Puris je kod kuće došao do još jedne uvjerljive pobjede a gost im je bio Poreč. Domaćini igraju odlično pa nakon vodstva u prvoj četvrtini od 31:7 do poluvremena to još povećavaju na 60:19. Nakon toga se igra nešto opuštenije pa utakmica završava visokom pobjedom domaćina od 105:60.

Posljednje kolo se igra idućeg vikenda a sastaju se: Poreč – Pula Unlimited, Novigrad – Puris i Klasičar – Stoja.