Košarka

05.03.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

U osmom kolu županijskog prvenstva za juniore vodeći Puris je doživio drugi poraz, Stoja je ostvarila očekivano visoku pobjedu a i Poreč je došao do pobjede.

Derbi kola je odigran u Puli a sastale su se dvije prvoplasirane momčadi, domaća Pula Unlimited i pazinski Puris. Utakmica započinje u čvrstoj i izjednačenoj igri bez puno koševa a domaćini dolaze do prednosti na kraju četvrtine i vode sa 16:13. Druga četvrtina je efikasnija a razigravaju se domaći igrači koji koriste greške gostiju pa s par brzih akcija povećavaju svoje vodstvo na 9 koševa te na poluvremenu vode s 38:29. Jednako dobrom igrom domaćini nastavljaju i u trećoj četvrtini a gostima ne ide šut, pogotovo trica, pa domaćini još povećavaju svoje vodstvo koje na kraju ovog perioda igre iznosi 58:42. Zadnju četvrtinu gosti započinju agresivnije i prisiljavaju domaćine na pogreške a sami igraju efikasnije pa smanjuju vodstvo domaće momčadi. Što se utakmica bliži kraju to postaje zanimljivija jer gosti sve više smanjuju svoj zaostatak a u zadnju minutu domaćini ulaze s 5 koševa prednosti. Gosti i dalje nastoje doći do preokreta ali domaćini to ne dozvoljavaju pa održavaju svoje vodstvo do kraja utakmice u kojoj pobjeđuju sa 70:63. Kod pobjednika je gotovo cijelu utakmicu odigrala jedna petorka koja je ravnomjerno podijelila pogotke, Minić 15, Sablić 14, Zadravec 13 te Urošević i Maksimović po 12 koševa, dok su kod gostiju odlični bili Despot s 24 i Miletić s 14 koševa dok su ostali suigrači odigrali ispod očekivanja i svojih mogućnosti.

Trećeplasirana Stoja je kod kuće dočekala četvrtog Novigrada. Položaj na tablici ovih momčadi ne daje ovoj utakmici nikakvu neizvjesnost jer su tri prvoplasirane momčadi dvostruko bolje od ostalih. Stoja je to i dokazala jer je otpravila novigradske igrače s 80 koševa razlike. Već sam početak utakmice je dao naslutiti katastrofu gostiju jer Stoja vodi s 36:16 nakon prve četvrtine. Brzim akcijama domaćini kažnjavaju pogreške gostiju koji u prvom poluvremenu imaju čak 32 izgubljene lopte (ukupno 54). Već na polovini druge četvrtine domaćini postižu 50 koševa pa domaći trener daje priliku svojim igračima s klupe. Ni tada ne dolazi do razlike u igri tako da domaća momčad na poluvremenu ima visoku prednost od 73:30. Nakon odmora igra se u istom ritmu a igra uglavnom samo domaća momčad koja na kraju treće četvrtine već postiže «stotku» a do kraja utakmice nanosi pravu katastrofu igračima iz Novigrada kada dolaze do pobjede od 133:53. U odličnoj momčadi domaćina šest igrača je postiglo dvoznamenkasti broj pogodaka a najviše Ivis 35, Jovanović 25, Premasunac 23 i Perović 16, dok su kod slabih gostiju najviše postigli Stojanović 22 i Mofardin 10 koševa.

U Pazinu je odigran derbi začelja a sastali su se juniori Klasičara i Poreča. Kao i u prvom susretu i ovoga puta su uspješniji bili igrači Poreča koji bolje započinju susret pa nakon prve četvrtine vode s 22:14. U drugoj četvrtini gosti još povećavaju vodstvo pa na poluvremenu imaju solidnih 16 koševa prednosti, 36:20. I u trećoj četvrtini su gostujući igrači više raspoloženi za igru pa i taj dio igre dobivaju s 10 koševa. Zadovoljni svojim vodstvom u zadnjem dijelu utakmice igraju opuštenije pa se igra izjednačeno a pobjeda zasluženo pripada Poreču rezultatom 80:56. Kod pobjednika su najbolji bili Popović s 22, Vukovac s 15, Malnar s 13 i Topani s 10 koševa a kod domaćina Marić s 20 te I. Valić s 11 koševa.

Nakon osmog kola Pula Unlimited je preuzela vodstvo od Purisa koji ima isti broj bodova kao i treća Stoja. Četvrti je i dalje Novigrad ispred Poreča i Klasičara.

Konačni Poredak na vrhu tablice znati će se već idućeg vikenda kada je na rasporedu deveto kolo a u Puli se sastaju Stoja i Pula Unlimited. Novigrad kod kuće dočekuje Klasičara a u Pazinu Puris dočekuje Poreča.