Parenzana 2024-s

Košarka

27.02.2006. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Odigrano je sedmo kolo županijskog prvenstva za juniore a vodeća trojka je ostvarila očekivane i visoke pobjede.

Drugoplasirana momčad prvenstva, Pula Unlimited, gostovala je u Novigradu. Prva četvrtina se igra dosta izjednačeno a pred kraj gosti nešto agresivnijom igrom dolaze do prednosti od 26:18. Drugu četvrtinu gosti igraju još bolje pa na poluvremenu imaju još 10 koševa prednosti, 54:36. Nakon odmora domaćini igraju nešto bolje u obrani i napadu pa pariraju visokim gostima tako da ovaj period igre nema pobjednika i ostaje ista prednost gostiju. Zadnja četvrtina donosi najbolju igru gostiju koji agresivnom igrom dolaze do puno osvojenih lopti koje kasnije završavaju u košu domaćina koji su najlošije odigrali na kraju pa pobjeda pripada Puli Unlimited visokim rezultatom od 109:74. Najbolji su kod visokih i jakih Puljana bili Minić s 26, Sablić s 25, Maksimović s 22 i Urošević sa 16 koševa, dok su kod Novigrada bolji od ostalih bili P. Brusić s 23, Omerbašić s 19 i Erlić s 13 koševa.

Poreč je kod kuće igrao s drugom pulskom momčadi, Stojom. Početak utakmice počinje vrlo loše za domaćine jer gosti nakon prve četvrtine imaju vodstvo od 24:8. Druga četvrtina je nešto povoljnija za domaćine jer se gosti malo opuštaju pa Porečani nešto smanjuju prednost tako da na poluvremenu gosti vode 39:29. Nakon pauze gosti počinju igrati kako znaju pa lako dolaze do pogodaka i povećavaju svoje vodstvo na 68:39. Zadnja četvrtina je također u znaku gostujuće momčadi čiji igrači sigurnom i efikasnom igrom još povećavaju prednost do konačne pobjede od 94:57. Najefikasniji su kod Stoje bili P. Ivis s 33, Premasunac sa 16, Čakarić s 12 i Jovanović s 10 koševa, a kod Poreča Radolović s 18 i Vukovac s 12 koševa.

U Pazinu se igrao susret gradskih momčadi prvoplasiranog Purisa i posljednjeg Klasičara. Razlika u kvaliteti ovih momčadi je očita jer domaćini nakon vodstva od 9 koševa u prvoj četvrtini do poluvremena već imaju dvostruko vodstvo od 44:22. Nastavak utakmice je još pogubniji za Klasičare jer igrači Purisa igraju izuzetno efikasno stalno povećavajući svoju prednost da bi na kraju nanijeli težak poraz sugrađanima pobijedivši visokim rezultatom 120:40. Kod odličnih igrača Purisa petorica igrača su imala dvoznamenkasti učinak i to Despot 38, Miletić 18, Sirotić 17, Češić 14 i Velenderić 10 koševa dok su kod klasičara najefikasniji bili Marić s 18 i Basa s 11 koševa.

Idućeg vikenda na rasporedu je osmo kolo a u Puli je dvostruki program. Derbi se igra između druge Pule Unlimited i vodećeg Purisa dok Stoja dočekuje Novigrad. U Pazinu se igra derbi začelja između Klasičara i Poreča.