Košarka

03.07.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Košarkaši Novigrada su prošli tjedan odigrali još dvije prijateljske utakmice kadeta prije ljetne pauze. Za protivnika su imali momčad slovenske Radovljice koji su bili na ljetnom kampu u Savudriji.

Prva utakmica je odigrana u Novigradu. Gostujući igrači bolje započinju susret pa nakon prve četvrtine imaju vodstvo od 23:12. Druga četvrtina se igra obostrano loše a domaćine ne služi šut pa postižu samo 4 koša tako da Radovljica još povećava vodstvo koje na poluvremenu iznosi 34:16. Nakon odmora gosti i dalje igraju bolje a domaćinima ništa ne polazi za rukom pa i dalje puno promašuju pa gosti još povećavaju vodstvo. Zadnju četvrtinu domaćini konačno počinju igrati bolje i smanjuju visoko vodstvo Slovenaca koji sigurnom igrom do kraja susreta zasluženo dolaze do pobjede od 71:49. Najbolji su kod pobjednika bili Zupan sa 14, Jelušič s 12 i Majetič s 11 koševa a kod domaćina jedini raspoložen za igru bio je kapetan Stojanović s 24 koša dok su ostali podbacili.

Druga utakmica se igrala u Savudriji na vanjskom igralištu. Slovenski igrači prvi dolaze do vodstva ali Novigrađani se ne predaju pa Radovljica nakon prve četvrtine vodi s 21:17. Druga četvrtina se igra prilično izjednačeno a domaćini na poluvremenu imaju vodstvo od 39:34. Treća četvrtina se pokazala odlučujućom a u njoj slovenski košarkaši igraju bolje i efikasnije pa podižu svoje vodstvo za još 10 koševa na 59:44. Zadnji period igre novigradski kadeti igraju bolje u obrani a preciznije u napadu pa smanjuju prednost domaćina ali do kraja susreta ne uspijevaju preokrenuti rezultat tako da kadeti Radovljice uspijevaju sačuvati vodstvo pa i drugi puta pobjeđuju Novigrađane ali ovaj puta samo sa 6 koševa prednosti 67:61. Kod pobjednika su najbolji bili Jelušič s 22 i Zupan s 20 koševa a kod Novigrada Stojanović s 22, Radolović s 11 te Melon i Erlić sa po 10 koševa.

Ovim utakmicama kadeta novigradski košarkaši su zaključili ovu sezonu a slijedi odmor koji će potrajati do početka nove školske godine kada se aktivnosti nastavljaju.