Košarka

27.06.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Izvješće

s košarkaških utakmica

Mladi košarkaši zagrebačke Hermes Analitice pod vodstvom trenera Igora Ercega nalaze se na desetodnevnom kampu u Novigradu. Tu priliku je iskoristio domaći klub čiji su igrači u tri dana odigrali dvije prijateljske utakmice u konkurenciji kadeta od kojih je svaka momčad jednom pobijedila.

Prva utakmica je započela dosta izjednačeno u prvoj četvrtini koju gosti ipak dobivaju s 29:25. U drugoj su domaćini nešto uspješniji ali na poluvremenu Zagrepčani još uvijek imaju vodstvo od 47:45. Treća četvrtina je bila odlučujuća za ovaj susret. Igrači Hermesa ovaj dio susreta igraju odlično a predvodi ih vrlo raspoloženi Da. Bandić dok domaćini puno promašuju tako da gosti dolaze do 19 koševa prednosti nakon ove četvrtine. Zadnja četvrtina se igra potpuno izjednačeno pa gosti zadržavaju stečenu prednost i na kraju zasluženo pobjeđuju sa 109:90. Najbolji su kod pobjednika bili Da. Bandić s 32, Dr. Bandić i Topić sa po 12 te Gluvačević s 10 koševa a kod domaćina su jedini raspoloženi za igru bili kapetan Stojanović s 37 i Radolović s 32 koša dok su ostali podbacili.

Druga utakmica istih suparnika započela je vrlo slično kao i prva. Gostujući igrači su opet bolji u prvoj četvrtini koju dobivaju s 26:20. Drugu četvrtinu domaćini puno bolje igraju u obrani i sustižu vodstvo gostiju a do poluvremena brzim i preciznim napadima prelaze u vodstvo sa 43:41. Treća četvrtina je kao i u prvoj utakmici odlučujuća samo što ovaj puta domaćini igraju odlično pa preko svog kapetana Stojanovića dolaze do vodstva od 78:63. Zadovoljni vodstvom Novigrađani se u zadnjoj četvrtini malo opuštaju što gosti odmah koriste pa smanjuju razliku ali ipak domaćini sigurnom igrom kontroliraju rezultat i ne dozvoljavaju preokret pa na kraju pobjeđuju sa 101:90. Kod pobjednika je ponovno najbolji bio kapetan Stojanović s 34 koša a još su dobro odigrali Ikač s 23, Erlić s 13 te Melon s 10 koševa dok su kod Hermesa najbolji bili odlični Da. Bandić s 36, Crevar s 11 te Šušnjar i Dr. Bandić sa po 10 koševa.