Košarka

07.03.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Košarka

Županijsko prvenstvo kadeta i juniora se nakon oporavka igrača od gripe igra ubrzanim ritmom a neke se zaostale utakmice igraju tijekom tjedna tako da neke momčadi igraju više utakmica kako bi se nadoknadio zaostatak.

Porečki kadeti su odigrali dvije utakmice a bili su polovične sreće jer su zabilježili po jednu pobjedu i poraz. Kod kuće su Porečani dočekali pazinsku momčad Klasičar sastavljenu od učenika pazinske Klasične gimnazije i pobijedili. Nakon bolje igre tijekom većeg dijela susreta domaćini na kraju zasluženo pobjeđuju rezultatom 83:68.

Drugi svoj susret kadeti Poreča su odigrali također s pazinskom momčadi ali ovaj puta su bili u gostima kod Istraplastike. Drugoplasirana momčad prvenstva nije niti u ovoj utakmici dozvolila iznenađenje pa su bez većih problema svladali Porečane uvjerljivim rezultatom 93:53.

Novigradski kadeti su trebali odigrati dvije utakmice kod kuće ali momčad Tinjana je u zadnji trenutak otkazala susret pa su Novigrađani igrali samo s Rovinjom. Prva četvrtina se igra izjednačeno a gostujući igrači, iako mlađi i fizički slabiji, pružaju dobar otpor domaćinima koji nakon ove četvrtine imaju vodstvo od 28:26. Drugu četvrtinu se razigravaju domaći igrači pa odličnom obranom i vrlo brzim i preciznim napadom pune koš gostiju te na poluvremenu imaju vodstvo od 66:47. Treći dio igre Novigrad igra u istom ritmu i jednako efikasno pa na kraju treće četvrtine domaćini imaju visoko vodstvo od 97:64. Zadnja četvrtina se igra revijalno a trener domaćina daje priliku svim svojim igračima da pokažu što znaju a i oni najmlađi postižu koševe, svi osim Paića. Gosti u takvoj igri nešto smanjuju prednost Novigrada koji na kraju slavi konačnu pobjedu od 125:95. Kod raspoloženih i razigranih domaćina čak šestorica igrača je postiglo više od 10 koševa a najviše Ikač 31, te Erlić 22 a Popović i Stanivuković po 11 koševa. Najbolje su ipak odigrala dva igrača postigavši triple double učinak i to Stojanović s 28 koševa, 17 skokova i 11 asistencija te Melon sa 17 koševa, 11 skokova i 10 asistencija. Kod gostiju su najbolje odigrala dva igrača Franović s 25 i Jelača s 24 koša te uz njih i Tolić s 10 koševa dok su ostali mlađi i objektivno slabiji.

Kadeti Rovinja su odigrali još dvije utakmice a oba puta su gostovali. U Puli su se sastali sa Stojom II a bio je to derbi začelja i borba za osmu poziciju na tablici. Prva četvrtina se igra izjednačeno i nijedna momčad ne ostvaruje prednost dok u drugoj gosti igraju nešto bolje pa na poluvremenu imaju vodstvo od 36:28. Treću četvrtinu Rovinj igra najbolje pa svoju prednost dovodi do rezultata 66:43 tako da lagano opuštanje u zadnjoj četvrtini nema većih posljedica a domaćini u tom periodu smanjuju vodstvo gostiju koji na kraju pobjeđuju s 87:76.

U Pazinu je Rovinj igrao s Klasičarom. I ovdje je utakmica započela ravnopravno a nakon prve četvrtine gosti imaju minimalno vodstvo od 22:21. Domaćini započinju bolje igrati u drugoj četvrtini a isto tako i u trećoj kada dolaze do 15 koševa prednosti. Zadnji dio igre Rovinjski igrači nastoje sustići Klasičare što im donekle i uspijeva pa smanjuju prednost ali domaćini ipak ne dozvoljavaju potpuni preokret te na kraju zadržavaju prednost i pobjeđuju s 80:74.

U sljedećem kolu sastaju se Tinjan – Klasičar, Oliva – Istraplastika, Poreč – Stoja II, Rovinj – Stoja i Pula 1981 – Novigrad.

Juniori Novigrada su kod kuće odigrali utakmicu međunarodne lige Alpe – Adria s Koprom. Gostujući igrači bolje započinju susret i prvi dolaze do vodstva koje nakon prve četvrtine iznosi 10 koševa 24:14. Drugu četvrtinu domaćini igraju nešto bolje ali i dalje imaju velikih problema sa zonskom obranom gostiju a i dosta lopti gube na vođenju i dodavanju pa Koper na poluvremenu ima vodstvo od 47:32. Treća se četvrtina igra izjednačeno a nastojanja domaćina da nešto više učine ostaju na rubu obruča jer su svi šutovi izvana kratki a pogotovo oni iza crte tri poena od kojih su domaćini pogodili samo 2 od čak 21 pokušaja. Jednako slab šut domaćina se nastavlja i u zadnjem dijelu igre što gosti koriste i još povećavaju svoju prednost do konačnih 87:66. Najbolji su kod pobjednika bili Škorja s 33 te Vukovič i Antolovič sa po 23 koša dok su kod Novigrada nešto bolji bili Stojanović s 19, Stojnić sa 17 i Šegon sa 16 koševa.

U Puli je odigrana utakmica županijskog prvenstva a igrale su pulske momčadi Istra i Pula 1981. Iskusniji, viši i jači igrači Istre od samog početka igraju puno bolje i dolaze do vodstva od 12 koševa koje još povećavaju do poluvremena kada vode s 47:30. Drugo poluvrijeme domaćini igraju još bolje pa u svakoj četvrtini podižu vodstvo za više od 20 koševa tako da na kraju pobjeđuju vrlo visokim rezultatom od 117:57.