Valfresco Uskrs S

košarka

14.02.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / košarka

Ovog vikenda je odigrano vrlo malo utakmica prvenstva kadeta i juniora zbog nastupa nekih seniorskih momčadi i mlađekadetskih turnira.

Porečki kadeti su igrali kod kuće s Tinjanom a nakon prošlotjedne pobjede u Rovinju i ovoga su puta bili uspješni. Momčad Tinjana je u proteklim susretima redovito pobjeđivala Porečane, no ovoga puta su domaći igrači odlučili prekinuti crni niz poraza. Požrtvovanom igrom tijekom cijelog susreta Poreč na kraju utakmice dolazi do vrijedne pobjede rezultatom 76:69.

Novigradski su kadeti trebali u svojoj dvorani igrati s drugoplasiranom momčadi Istraplastike iz Pazina ali je utakmica odgođena zbog zauzetosti gostujućih igrača.

Odigrana je još jedna utakmica kadeta a u Vodnjanu je gostovala vodeća i još neporažena momčad Stoje koja ni u ovoj utakmici nije imala nikakvih problema pa su uvjerljivo pobijedili domaću Olivu s 93:44.

Novigradski juniori su igrali kod kuće utakmicu Alpe – Adria lige a u gostima im je bila momčad Bor iz Trsta. Nakon tri uzastopna poraza u ligi novigradski juniori su zabilježili prvu pobjedu. Igrači Bora iznenađuju domaćine i dvjema tricama dolaze prvi do vodstva. Domaćini uzvraćaju istom mjerom pa do polovine četvrtine dostižu vodstvo gostiju a bržom i preciznijom igrom do kraja četvrtine dolaze do vodstva od 34:22. Drugu četvrtinu domaćini igraju odlično a vrlo raspoložen je kapetan Šegon koji iz pet pokušaja četiri puta pogađa tricu u prvom poluvremenu koje domaćini dobivaju sa 68:44. U nastavku utakmice dolazi do laganog opuštanja domaćina što koriste gosti koji nešto smanjuju prednost Novigrada ali u zadnjoj četvrtini domaćini ponovno kontroliraju igru i dolaze do 20-tak koševa prednosti a na kraju pobjeđuju sa 108:83. Kod domaćina su čak dvojica igrača imala triple double učinak i to Tomas s 36 koševa, 17 skokova i 11 asistencija te kapetan Šegon s 18 koševa, 20 skokova i 11 blokada a još su bili raspoloženi Stojnić s 23 i Stojanović s 12 koševa, dok su kod gostiju iz Trsta najbolji bili Batich s 26, Bronzato s 24 i Trevisian s 12 koševa.

Idućeg vikenda kadeti Poreča i Novigrad igraju s najlošijim momčadima u ligi pa se očekuju pobjede Poreča protiv posljednje Olive i Novigrada koji gostuje u Puli kod Stoje II.

Juniori Novigrada gostuju u Pazinu kod Istraplastike.