Parenzana 2024-s

Kickboxing klub Vrsar završio natjecateljsku godinu s tri nove medalje

3 - kopija
17.12.2018. 14:06; ; Početna / Sport i rekreacija / Kickboxing klub Vrsar završio natjecateljsku godinu s tri nove medalje

U subotu je u Zagrebu održan kickboxing  turnir 22. Croatia open 2018. – Prvi Memorijal Davora Jovića kojim je uspješno završena natjecateljska godina. Ovo je prvi turnir otkako je kickboxing dobio olimpijsko priznanje i uvrstio se u obitelj olimpijskih sportova. Na turniru je sudjelovalo 745 natjecatelja iz 6 država, a nastupio  je i Kickboxing klub Vrsar s četiri natjecatelja:  Sven Rajić, Emil Mujkić, Nikola Andrić i debitant Jan Halambek.

Prvi je izašao na borilište Nikola Andrić u kategoriji -28 dječaci početnici. U prvom je kolu pobijedio natjecatelja iz Ivanić-Grada rezultatom 12:7, u drugom kolu pobijedio je predstavnika Krapine s 8:6. Zatim je odnio još jednu pobjedu rezultatom 10:2. U finalu je pobijedio s 11:1 što je rezultat kad se borba  prekida zbog prevelike bodovne razlike. Nikola je sve borbe odradio impresivno tehnički, a također i taktički.

Sljedeći je na tatami izašao Emil Mujkić koji je u prvom kolu pobijedio predstavnika Tigra iz Karlovca sa 6:0 , rezultatom kad se borba  prekida bez obzira na vrijeme koje preostaje do kraja. U finalu je Emil pobijedio predstavnika Frankopana rezultatom 8:3,  a sve je borbe odradio dominantno.

U kategoriji  +32 dječaci početnici debitirao je Jan Halambek, izgubio je u prvom kolu, no dobro se borio s obzirom da mu je ovo prvi nastup.

Četvrti natjecatelj Sven Rajić na svom drugom natjecanju borio se također  u kategoriji +32 i izgubio u prvom kolu, mada je na prošlom turniru u Novigradu osvojio zlatnu medalju pobijedivši tri natjecatelja.

Nikola Andrić je nastupio u kategoriji dječaci za iskusnije natjecatelje koji imaju više od 6 turnira. U polufinalnoj borbi pobijedio je odličnog protivnika s dva boda razlike, a u finalnoj borbi prve dvije runde bile su neriješene te se išlo u treću ekstra rundu koja je završila također neriješeno. U četvrtoj dodatnoj rundi koja se odlučuje na prvi bod, protivnik je bio sretniji i spretniji te je zasluženo odnio pobjedu. Uz više sportske sreće, i Nikolina pobjeda bila bi zaslužena jer je savršeno taktički odradio sve mečeve uključujući i finalni.

Vrsarski klub nastupio je s četiri člana što je mali broj u odnosu na druge klubove iz većih sredina i gradova koji na natjecanja dolaze s petnaestak i više natjecatelja.

Klupski rezultat tim je veći, što je Klub zauzeo  prvo mjesto u kategoriji dječaci početnici, djevojčice početnice te  dječaci. Nikola je statistički i rezultatski bio najbolji borac u kategoriji dječaka i djevojčica starosne dobi sedam do devet godina.

Vrsarski klub broji četrdesetak aktivnih članova, što rekreativaca, što natjecatelja, a na natjecanja ih ide manji broj najspremnijih.