Karatistice Finide osvojile pet medalja na Prvenstvu Hrvatske u katama

20150418_170200 (800x450)
21.04.2015. 08:34; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatistice Finide osvojile pet medalja na Prvenstvu Hrvatske u katama

U subotu, 18.04.2015. u organizaciji Hrvatskog karate saveza, u Čakovcu je održano Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzraste. Na Prvenstvu su nastupile i predstavnice Karate kluba ”Finida” koje su u Čakovec otputovale sa velikim očekivanjima, budući da su kroz niz pripremnih turnira pokazale da su itekako spremne i izuzetno motivirane.

Međutim, desilo se ono što smo najmanje željeli. Sudački lobi i očigledna podložnost odradili su svoje, te na opće zgražanje donijeli katastrofalne odluke kojima su ”Finidi” doslovno otete najmanje tri medalje. Najprije se to desilo u ekipnoj kategoriji učenica u kojoj je nastupila ekipa ”Finide” u sastavu Flavia Paliaga, Sonja Rajko i Emma Berta Bočkor. Cure su zaista sjajno odradile katu i pokazale da su bolje od protivničke ekipe, ali su izbačene. Zatim je u pojedinačnoj kategoriji učenica, Flavia Paliaga, inače prošlogodišnja viceprvakinja i jedna od favoritkinja svoje kategorije, nakon dvije uvjerljive pobjede izbačena u četvrtfinalu, i to od protivnice koja ne da se nije plasirala u finale, nego nije uspjela osvojiti ni 3. mjesto. Na kraju je u kategoriji mlađih učenica Emma Berta Bočkor nakon jedne pobjede izbačena u osmini finala neočekivanom sudačkom odlukom. Sonja Rajko, prošlogodišnja osvajačica brončanog odličja i svakako jedna od favoritkinja ove kategorije, bezobraznom odlukom sudaca također izbačena u četvrtfinalu nakon dvije sjajne pobjede, te tako izgubila priliku za osvajanjem medalje, budući da se njena protivnica nije plasirala u finale, te je čak izgubila repasažni susret za 3. mjesto. Ovim očitim potkradanjem izazvane su ovacije publike, dok je nakon intervencije trenera ”Finide” kod Vrhovnog suca, ustanovljeno da je greška učinjena, ali nažalost odluka se ne može naknadno promijeniti.

Unatoč tome, članice ”Finide” su na kraju uspjele osvojiti pet medalja (1 zlatna i 4 brončane).

Najmlađa predstavnica Dila Hasipi nastupila je u kategoriji cicibanki (6-7 god.), Dili je ovo bio prvi nastup na Prvenstvu Hrvatske, a njime je ujedno opravdala povjerenje trenera, budući da je sigurnim nastupom, odličnim izvedbama kate i čistim pobjedama osvojila sjajno 3. mjesto i brončanu medalju.

U kategoriji mlađih učenica (8-9 god.), uz Sonju i Emmu, nastupile su i Dain Hasipi i Iva Samovojska. Dain je također ovo bio prvi nastup na Prvenstvu Hrvatske u katama, te se nakon tri odlične pobjede plasirala u polufinale, gdje ju je zaustavila kasnija pobjednica kategorije, nakon čega Dain dobiva priliku da se kroz repasažni meč izbori za brončanu medalju. Tako još jednom pobjedom Dain osvaja sjajno 3. mjesto.

U istoj kategoriji Iva Samovojska nakon dvije pobjede, gubi u četvrtfinalu od kasnije finalistice, te tako i ona dobiva priliku da odradi još dva repasažna meča za 3. mjesto, što je odlično i iskoristila, te nakon dodatne dvije pobjede osvojila još jednu brončanu medalju za svoj klub.

U uzrastu mlađih učenica, u ekipnoj kategoriji nastupila je ekipa ”Finide” u sastavu Sonja Rajko, Dain Hasipi i Iva Samovojska. Inače, cure su već iskusna i uigrana ekipa koja redovito osvaja odličja. Cure su se svojim odličnim nastupom i uvjerljivim pobjedama i ovog puta probile do finala i ostale nepobijeđene. Sjajnom izvedbom kate, ponovo su pokazale da su najbolje. Potpuno zasluženo su osvojile zlato i titulu ekipnih prvakinja Hrvatske, čime su samo potvrdile izuzetnu kvalitetu u svom uzrastu.

Na samom kraju Prvenstva, Flavia Paliaga nastupila je i u starijoj uzrasnoj kategoriji, odnosno u kategoriji mlađih kadetkinja (12-13 god.). I ovog puta Flavia je imala odličan nastup, te je sjajno izvela kate, ali je zaustavljena u četvrtfinalu od kasnije prvakinje. Međutim, sa dodatne dvije, čiste i uvjerljive repasažne pobjede, Flavia sasvim zasluženo osvaja 3. mjesto i brončanu medalju.