Karatistice Finide osvojile 5 medalja na međunarodnom turniru u Postojni

IMG_3585
18.05.2015. 23:51; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatistice Finide osvojile 5 medalja na međunarodnom turniru u Postojni

U subotu, 16.05.2015. u Postojni (Slovenija) je održan 14. po redu međunarodni karate turnir ”Postojna Open”. Turnir tradicionalno, svake godine okuplja velik broj natjecatelja iz nekoliko europskih država. Tako je bilo i ove godine. Turnir je okupio preko 600 natjecatelja iz 5 europskih država (BiH, Hrvatska, Italija, Slovenija i Srbija).

Karate klub ”Finida” učestvovao je sa svoje četiri natjecateljice koje su nastupale pojedinačno i ekipno, u katama i borbama, te na kraju osvojile 5 medalja (2 zlatne, 2 srebrne i 1 brončanu).

S obzirom na jaku i kvalitetnu konkurenciju, možemo biti i više nego zadovoljni ovim rezultatom, budući da su cure pokazale da sve više napreduju, te da su itekako konkurentne i izvan granica Hrvatske.

Dvije zlatne medalje osvojila je perspektivna Sonja Rajko, koja je i ovog puta pokazala da je najbolja i u katama i u borbama. Prvu medalju osvojila je u kategoriji mlađih učenica u izvođenju kata, a drugu u borbama, u kategoriji mlađih učenica -30 kg, te je time zaokružila apsolutnu dominaciju u obadvije discipline u svojim uzrasnim kategorijama i potvrdila svoje mjesto na vrhu.

Srebrnu medalju osvojila je Finidina najmlađa predstavnica, Dila Hasipi, kojoj je ovo bio prvi nastup izvan Hrvatske. Dila je nastupila u katama u kategoriji cicibanki, te je svojim plasmanom u finale u međunarodnoj konkurenciji pokazala vidljivi napredak i veliki potencijal.

Drugu srebrnu medalju osvojile su mlađe učenice ekipno, u izvođenju kata, i to u sastavu Sonja Rajko, Dain Hasipi i Nika Baf.

Na samom kraju, Dain Hasipi se pobrinula za još jednu medalju, i to brončanu. Dain se u borbama, u kategoriji mlađih učenica +30 kg ponovo popela na pobjedničko postolje, te samo potvrdila svoju kvalitetu, potencijal i konstantnu poziciju među osvajačicama medalja.

Nakon svega, treba pohvaliti i nastup Nike Baf i Dain Haisipi u katama, u kategoriji mlađih učenica. S obzirom na konkurenciju, unatoč dobrom nastupu, cure se nažalost nisu uspjele okititi medaljama