Karatisti Finide osvojili tri medalje na Grand prix Croatia turniru

IMG_2703
20.01.2015. 10:12; ; Početna / Slider / Karatisti Finide osvojili tri medalje na Grand prix Croatia turniru

Poslije odličnog nastupa prošlog vikenda u njemačkom Treunreutu, Karate klub ‘’Finida’’ iz Poreča je novu natjecateljsku sezonu nastavio još sjajnije ovog vikenda na najjačem međunarodnom karate turniru u Europi, 23. GRAND PRIX CROATIA 2015., koji se održao od 17.-18.01.2015. u Samoboru.

Na turniru je učestvovalo rekordnih 1700 natjecatelja  iz 206 klubova 23 europske države.
Natjecanje se odvijalo od najmlađeg uzrasta do seniora, u borbama i katama.

U kadetskom, juniorskom, mlađe seniorskom i seniorskom uzrastu nastupio je veliki broj reprezentativaca, te osvajača svjetskih i europskih odličja.
Kadetima, juniorima i mlađim seniorima ovaj turnir je ujedno bio i posljednja provjera pred nastup na Prvenstvu Europe koje će se održati u Zurichu (Švicarska) od 06. do 08.02.2015. godine.

Karate klub ‘’Finidu’’ iz Poreča sjajno su predstavile mlađe učenice Sonja Rajko, Dain Hasipi i Iva Samovojska, u izvođenju kata, pojedinačno i ekipno, te Marina Radošić u kategoriji invalidnih osoba, osvojivši ukupno tri medalje: 2 zlatne i 1 srebrnu.

U kategoriji mlađih učenica, kate ekipno, Finidine katašice (Sonja Rajko, Dain Hasipi i Iva Samovojska) ubjedljivo su osvojile 1. mjesto i najsjajnije odličje, svladavši u finalu ekipu Fijlkam iz Italije.

Za još jedno 1. mjesto i zlatnu medalju pobrinula se Marina Radošić koja je nastupila u katama, u kategoriji slijepih osoba. Marina je odlično izvela majstorsku katu, Bassai Dai i pobrala veliki pljesak i pohvale  svih prisutnih na tatamiju, uključujući i Predsjednika Hrvatskog karate saveza.

U pojedinačnom nastupu, u kategoriji mlađih učenica (7-9 godina) također u katama, Finidu je izvanredno predstavila Sonja Rajko, koja je u konkurenciji 26 ponajboljih katašica pokazala svoj izuzetan napredak i kvalitetu.

Sonja se poslije četiri ubjedljive  pobjede, u kojima je redom savladavala predstavnice iz Slovenije, Hrvatske (Samobor), Makedonije i Italije, uspješno plasirala u finale, ali nažalost u finalu je izgubila od predstavnice Bugarske, pa se tako u konačnici kući vratila sa srebrnim odličjem. Treba napomenuti da je ovo svakako jedan od većih uspjeha mlade katašice,  pogotovo ako uzmemo u obzir da je samo godinu dana ranije Sonja na ovom turniru ostala bez plasmana u pojedinačnoj konkurenciji, i to unatoč osvajanja državne medalje, što svakako govori o jačini turnira, ali i o Sonjinom izuzetnom napretku.

U istoj kategoriji su se okušale Iva Samovojska i Dain Hasipi, ali nažalost, obadvije su ispale u prvom krugu, te su u pojedinačnom nastupu ostale bez medalja.

Treba napomenuti da je u konačnom plasmanu klubova, od ukupno 206 koji su nastupili na turniru, Karate klub ‘’Finida’’ zauzeo visoko 19. mjesto.