1.maj

Karatistice ”Finide” osvojile dvije vrijedne državne medalje

IMG_1546 (800x533)
15.03.2016. 18:27; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatistice ”Finide” osvojile dvije vrijedne državne medalje

Proteklog je vikenda, odnosno 12. i 13.03.2016. u Čavlima održano Prvenstvo Hrvatske u borbama za mlađe učenike/ce, učenike/ce i mlađe kadete/kinje. Na Prvenstvu je nastupilo samo u ove tri uzrasne kategorije rekordnih 500 natjecatelja iz čitave Hrvatske. Upravo zbog toga, konkurencija je bila zaista jaka u svim kategorijama, a na pobjedničko postolje se bilo izuzetno teško popeti.

Karate klub ”Finida” u ovakvoj je konkurenciji uspio osvojiti dvije vrijedne državne medalje.

Prvu medalju osvojila je mlađa učenica Emma Berta Bočkor u kategoriji do 32 kg. Emma je nakon dvije sjajne pobjede bila na korak do ulaska u finale. Nažalost, zaustavljena je u polufinalu, gdje je nakon neriješene borbe, sudačkim izglasavanjem pobjeda pripala protivnici. Međutim, Emma je u repasažnoj borbi pokazala da je bolja i tako je u konačnici osvojila odlično 3. mjesto na ovogodišnjem Prvenstvu Hrvatske i sasvim zasluženo se popela na pobjedničko postolje kao jedna od najboljih u svojoj kategoriji.

Drugu medalju osvojila je također mlađa učenica Zoe Pašagić, i to u kategoriji do 36 kg. Zoe glatkim pobjedama plasirala u finale, gdje je nažalost bila na korak do osvajanja zlatne medalje. Nakon finalne borbe koja je završila 0:0, sudačkim izglasavanjem pobjeda je pripala protivnici, a Zoe se tako plasirala na fantastično 2. mjesto i postala viceprvakinja Hrvatske u svojoj kategoriji za ovu godinu. Rezultat je još vredniji ako uzmemo u obzir da je Zoe ovo bio prvi nastup na Prvenstvu Hrvatske i da je unatoč visokoj temperaturi opravdala povjerenje trenera i svoj nastup odradila zaista hrabro.

Važno je napomenuti da su cure svoje susrete završavale bez ijednog primljenog boda te su ovim rezultatom pokazale svoju izuzetnu kvalitetu i potencijal, ali i veliki napredak, koji je prije svega rezultat napornih i redovitih treninga. Možemo samo reći, svaka čast cure, osvjetlale ste obraz kluba i pokazale da ste među najboljima u Hrvatskoj.

Na samom kraju valja spomenuti da je drugog dana Prvenstva, najbliže medalji bila učenica Iva Samovojska u kategoriji do 44 kg. Iva je odradila prvi od ukupno dva repasažna susreta. Kako je protivnica bila bolja, Iva je zaustavljena od daljnjeg nastupa te je na kraju zauzela 7. mjesto.