gušti 24
Vinski grad s

Karatisti Finide osvojili 6 medalja na turniru u Austriji !

IMG_4424
16.11.2015. 19:45; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatisti Finide osvojili 6 medalja na turniru u Austriji !

U subotu, 14.11.2015. u Austriji (Feldkirchen) održan je međunarodni karate turnir u borbama i izvođenju kata, ‘’Offen Askö
Bundesmeisterschaft 2015’’.

Na turniru je nastupilo 360 natjecatelja iz Austrije, Hrvatske i Slovenije. Karate klub ‘’Finida’’ nastupio je sa 4 natjecatelja koji su na najbolji mogući način predstavili svoj klub u inozemstvu, budući da su osvojili ukupno 6 medalja, i to 3 zlatne, 1 srebrnu i 2 brončane. Finidina kvaliteta isticala se u svim kategorijama prilikom nastupa naših natjecatelja.

Najprije je na tatami izašla Sonja Rajko koja je sasvim dominantno pobjedila sve protivnice u izvođenju kata (Offen Kata Individual U10) i to sudačkim odlukama 5:0 i nedvojbeno pokazala da je daleko najbolja u svojoj kategoriji. Već nakon prvog izlaska na tatami bilo je jasno da će Sonja izaći kao pobjednica. Upravo je u ovoj kategoriji osvojila svoju prvu zlatnu medalju. Sjajan uspjeh u katama dodatno je začinila osvajanjem još jednog zlata, i to u borbama, ali u pomalo modificiranoj kategoriji (Offen Kumite Individual U10 am Ball), budući da se umjesto direktne borbe sa protivnikom, bodovi sakupljaju poentiranjem u lopte koje predstavljaju bodovne površine glavu i tijelo. Upravo se Sonja u svojoj kategoriji plasirala u finale, te osvojila titulu pobjednice, budući da je sakupila najviše bodova.

Sljedeća zlatna natjecateljica Finide bila je Flavia Paliaga, koja je također nastupila u izvođenju kata u kategoriji Offen Kata Individual U12. I Flavia je već prilikom prvog izlaska na tatami pokazala nadmoćnu i neupitnu kvalitetu i bilo je jasno da se radi o pobjednici kategorije. Svakim novim izlaskom na tatami Flavia je pokazivala svoju dominaciju te glatkim pobjedama 5:0 na kraju je sasvim zasluženo i odnijela titulu najbolje u svojoj kategoriji.

Za dvije brončane medalje pobrinuo se također kataš Nikola Solomun. Nikola je prvo nastupio u kategoriji Offen Kata Einzel U18 i nakon zaista sjajnog nastupa i odlične izvedbe, plasirao se na 3. mjesto. U sljedećoj uzrasnoj kategoriji seniora Offen Kata Einzel Allg Nikola je nastupio u izuzetno jakoj konkurenciji te je pokazao da može parirati i najboljima. Velikim napretkom i odličnim nastupom Nikola se još jednom popeo na pobjedničko postolje i tako osvojio svoju drugu brončanu medalju na ovom natjecanju.
Na samom kraju nastupio je junior Belmin Kadrić, i to u borbama u kategoriji Offen Kumite Individual U18 -68 kg. Belmin je pokazao svoj napredak i veliki potencijal te se u konačnici plasirao na 2. mjesto, iako je bio nadomak zlatne medalje, jer je zadnju borbu izgubio minimalnim rezultatom. Ipak, svojim nastupom je nagovijestio da od njega možemo još više očekivati.

Na kraju valja spomenuti i da je Sonja Rajko nastupila kao treća članica kata tima za austrijski Karate Union Leistungszentrum Pinzgau koji se na kraju plasirao na 2. mjesto u kategoriji Offen Kata Team U12.