Karatisti Finide osvojili 22 medalje na županijskom prvenstvu

09.04.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatisti Finide osvojili 22 medalje na županijskom prvenstvu

U nedjelju, 07.04.2013. u organizaciji Karate saveza Istarske županije i tehničkoj organizaciji Karate kluba "Novigrad", u Novigradu je održano Županijsko prvenstvo u katama, pojedinačno i ekipno, za sve uzraste.
Na prvenstvu je nastupilo 107 natjecatelja i 31 ekipa iz 8 istarskih klubova (Finida-Poreč, Novigrad, Tinjan, CBS-Pula, Shotokan-Umag, Sensei-Pazin, Vrsar i Rovinj).

Prije početka natjecanja, Predsjednik Karate saveza Istarske županije, Mirko Banović ,
pozdravio je sve prisutne, a natjecateljima zaželio dobre rezultate.
Posebno je pozdravio članicu Karate kluba Finida, Marinu Radošić, koja ima 100% oštećenje vida i bez obzira na taj nedostatak već dva mjeseca aktivno trenira karate, te je uspješno savladala osnovne karate tehnike i kate te ravnopravno nastupila u kategoriji seniorki i kategoriji veteranki pokazavši svojim primjerom kako se snagom volje u svemu može uspjeti.
Natjecatelji Karate kluba ´´Finida´´ bili su prilično uspješni osvojivši pojedinačno i ekipno ukupno 22 medalje ( 6 zlatnih, 5 srebrnih i 11 brončanih ).

Zlatne medalje osvojili su: Sonja Rajko, mlađe učenice (6,5-7 godina), Reana Radovčić (kadetkinje), Stanoje Trakilović (seniori), Diana Rogači (seniorke), Marina Radošić (veteranke) i mlađe kadetkinje ekipno (Luana Štifanić-Tajra Pančelat-Paula Bratović).

Drugo mjesto i srebrne medalje osvojili su: Leja Pipan, mlađe učenice ( 8 godina), Luana Štifanić, učenice (10-11 godina), Marina Radošić, (seniorke), Darija Meštrović (veteranke), te ekipno mlađe učenice-ekipa 2. ( Sonja Rajko-Ema Berta Bočkor-Leja Pipan)

Za treća mjesta i brončane medalje izborili su se: Iva Samovojska, mlađe učenice (6,5-7 godina), Matea Samovojska, mlađe učenice (8 godina), Eyla Hodžić, učenice (10-11 godina), Dominik Tuntar (mlađi kadeti), Tajra Pančelat (mlađe kadetkinje), Darija Meštrović
(seniorke), te ekipno: mlađi učenici (Galen Oštir-David Berisha-Gabriel Jagodin), mlađe učenice ekipa 1. (Flavia Pagliaga-Iva Samovojska-Matea Samovojska), učenici (Alen Bosanac-Jakov Cvek Špralja-Edi Nazić), učenice (Luana Štifanić-Mirela Lopandić-Eyla Hodžić) i mlađi kadeti (Moreno Emanuelle Pinter-Nino Bažon-Tomislav Ereiz)