Karatisti Finide vratili se iz Čakovca sa 7 medalja !

08.09.2014. 08:08; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatisti Finide vratili se iz Čakovca sa 7 medalja !

U subotu, 09.06.2014. u Čakovcu je održan međunarodni karate turnir ”Međimurje Open”. Na turniru se natjecalo 590 natjecatelja iz 6 država (Srbije, Mađarske, BiH, Slovenije, Italije i Hrvatske ).

Nakon ljetne pauze, bio je ovo više nego dobar nastavak sjajne natjecateljske sezone za karatiste Finide, ali i najava da do kraja godine i dalje možemo očekivati odlične rezultate.

Naime, za Karate klub ”Finida” nastupilo je petero natjecatelja i jedna ekipa, koji su u potpunosti opravdali očekivanja, te osvojili ukupno 3 zlatne, 2 srebrne i 2 brončane medalje.

Već standardno finale kategorije mlađih učenica u katama rezervirano je za Finidine predstavnice. Tako je bilo i ovog puta. U finalu su se ponovo susrele Flavia Paliaga i Sonja Rajko, te su osvojile najsjajnija odličja, Flavia zlato, a Sonja srebro. Međutim, cure se nisu zaustavile samo u svojim kategorijama, negu su također nastupile i u starijoj kategoriji učenica. Flavia je nakon dvije pobjede zaustavljena od ovogodišnje prvakinje Hrvatske, nakon čega je ujedno dobila priliku da se kroz repasaž izbori za 3. mjesto, što je i učinila te se u konačnici okitila još jednom medaljom, ovog puta broncom. Sonja je nažalost izgubila i to dvojbenom odlukom sudaca 3:2 od kasnije osvajačice brončane medalje.

Nakon pojedinačnih nastupa uslijedilo je ekipno natjecanje u katama. Finidine predstavnice Sonja Rajko, Flavia Paliaga i Emma Berta Bočkor nastupile su kao kata tim u kategoriji mlađih učenica, te još jednom pokazale da su najbolje. Ekipno su osvojile 1. mjesto i tako su u klupske prostorije donijele još jedan pehar.

Poslije ovih sjajnih nastupa, na red su došle i starije kategorije u katama. Prvo je na tatami izašao Nikola Solomun u kategoriji kadeta. Nakon dvije uvjerljive pobjede, Nikola se plasirao u finale, gdje je nažalost izgubio, te se u konačnici plasirao na vrlo dobro 2. mjesto. Nikola je također nastupio i u starijoj kategoriji juniora, te osvajanjem brončane medalje samo potvrdio svoj napredak.

Na samom kraju ovih sjajnih rezultata, ostao je nastup Finidinog veterana Marka Paliage, također u izvođenju kata. Marko je još jednom pokazao svoju kvalitetu, te je osvajanjem 1. mjesta i zlatne medalje na najbolji mogući način zaključio nastup Finidinih predstavnika na ovom natjecanju.