Karate: Sonja Rajko zlatna i brončana na Božićnom kupu u Zagrebu

22.12.2013. 01:02; ; Početna / Sport i rekreacija / Karate: Sonja Rajko zlatna i brončana na Božićnom kupu u Zagrebu

Nakon odličnog nastupa prošlog vikenda u slovenskom Trbovlju, Sonja Rajko, članica karate kluba ‘’Finida’’ iz Poreča, ponovno je pokazala svu svoju kvalitetu i ovog vikenda na ‘’BOŽIĆNOM KUPU’’ u Zagrebu, međunarodnom karate turniru za sve dobne skupine.

Turnir se održao u subotu 21.12.2013. godine u Podsusedu pokraj Zagreba. Na turniru je nastupilo preko 500 natjecatelja iz Slovenije, BiH, Mađarske i Hrvatske.

U takvoj konkurenciji, Sonja je nastupila u tri kategorije (dvije u izvođenju kata i jedna u borbama), te ostvarila sjajan rezultat, osvojivši ukupno 3 medalje: 1 zlatnu i 2 brončane.

U kategoriji mlađih učenica ( 7-9 godina ) u izvođenju kata, Sonja se poslije tri ubjedljive pobjede plasirala u finale, gdje je rezultatom 3:2 savladala svoju protivnicu i osvojila 1. mjesto, pobjednički pehar i zlatnu medalju.

Sonja se također ogledala i u otvorenoj kategoriji, u izvođenju kata za mlađe učenice, u kojoj je poslije jednog poraza uspjela kroz repasažne borbe doći do 3. mjesta i brončane medalje.

Trećom medaljom, također brončanog sjaja, Sonja se okitila u borbama, u kategoriji mlađih učenica do 28kg i tako zaključila vrlo uspješnu natjecateljsku godinu sa još tri medalje.