Karate klub Finida sa pet medalja iz Austrije

03.05.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Karate klub Finida sa pet medalja iz Austrije

Dobra prezentacija Karate kluba ´´Finida´´ iz Poreča, na Euro Cupu Austrije 2010., međunarodnom karate turniru, koji se održao u subotu 01.05.2010. u austrijskom gradu Mittersillu.
Na turniru je učestvovalo 550 natjecatelja iz 11 država: Njemačke, Švicarske, Albanije, Slovenije, Kameruna, BiH, Srbije, Mađarske, Hrvatske, Makedonije i Austrije.
Karate klub ´´Finida´´ iz Poreča, nastupio je sa četiri natjecatelja u borbama, pojedinačno i ekipno, te ostvario vrlo dobar rezultat osvojivši četiri medalje u pojedinačnim nastupima i jednu medalju u ekipnom nastupu.
Tamara Banović je u kategoriji seniorki – 55kg osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju, izgubivši borbu za prvo mjesto tijesnim rezultatom 1:0 od prošlogodišnje svjetske viceprvakinje, austrijanke Bettine Plank, dok se njena kolegica Diana Rogači u istoj kategoriji plasirala na treće mjesto i tako osvojila brončanu medalju.
Ivana Puškarić, kategorija seniorki – 61kg i Antonio Soleša, kategorija juniora – 61kg su se također plasirali na treće mjesto te su se kući vratili s brončanim odličjem.
U ekipnom nastupu u borbama, seniorke Karate kluba Finida u sastavu Tamara Banović, Ivana Puškarić i Diana Rogači su osvojile treće mjesto i brončanu medalju.