Karate klub Finida prvi na međunarodnom turniru Krk Kup !

11.06.2014. 00:15; ; Početna / Slider / Karate klub Finida prvi na međunarodnom turniru Krk Kup !

U nedjelju, 08.06.2014. u Malinskoj na Krku održan je 6. ”Krk kup”, međunarodni karate turnir u borbama i izvođenju kata za uzrast od cicibana (6 god.) do mlađih kadeta (12-13 god.).Na turniru je sudjelovalo preko 250 takmičara iz 45 klubova iz Hrvatske i Slovenije. Karate klub ”Finida” sjajno su predstavili mladi takmičari, koji su jednostavno briljirali, te na najbolji mogući način zaključili ovu više nego uspješnu takmičarsku sezonu.

Od 11 Finidinih takmičara, odrađeno je 12 finalnih nastupa, od čega 3 klupska finala, što jasno govori o kvaliteti najmlađeg kadra. U dosta konkurentnim kategorijama, u konačnici je osvojeno 6 zlatnih, 6 srebrnih i 4 brončane medalje.

Prvu zlatnu medalju osvaja Karlo Jukić u izvođenju kata u kategoriji cicibani, 6 god. U istoj kategoriji David Rakovac osvaja brončanu medalju. U ženskoj konkurenciji, u kategoriji cicibanke 6 god. za zlatnu medalju pobrinula se Nika Baf.

Ove dvije finalne pobjede bile su najbolja uvertira u ono što slijedi, a to su klupska finala. Prvo su se, pobijedivši sve svoje protivnike, u finalu susreli Antonio Jukić i Dino Šarić, i to u kategoriji mlađi učenici 8. i 7. kyu u izvođenju kata. Antonio pobjedom osvaja zlatnu medalju, a Dino također odlično srebro. Na drugom tatamiju, u ženskoj konkurenciji mlađih učenica 8. i 7. kyu, odličan posao odradile su Dain Hasipi i Emma Berta Bočkor, koje su također svojim sigurnim pobjedama osigurale ulazak u finale. U finalnom susretu slavila je Dain, koja je osvojila zlatnu medalju, dok Emmi tako ostaje srebrna medalja. Na trećem tatamiju nastavlja se ova sjajna priča. Još jedna kategorija sa Finidinim predstavnicima, još jedno klupsko finale. Sonja Rajko i Flavia Paliaga dominirale su u kategoriji mlađih učenica 6. ˃ kyu u izvođenju kata, te osigurale odlično finale. Flavia pobjedom osvaja zlatnu medalju, a Sonja srebrnu. Međutim, cure se nisu zaustavile samo u svojim kategorijama, nego su nastupile i u starijoj kategoriji. Sonja je samo potvrdila svoju kvalitetu u kategoriji učenica 8. – 6. kyu. Plasirala se u finale, te pozlatila svoju medalju, dok je njezina kolegica Emma Berta svojim prvim nastupom u starijoj kategoriji pokazala sav svoj potencijal osvojivši brončanu medalju. Na kraju ove kataške dominacije, Flavia se pobrinula da ne prođe ni jedno finale bez Finidinih predstavnika. Kvalitetnim nastupom, Flavia ulazi u finale u kategoriji učenica, te osvaja odličnu srebrnu medalju, izgubivši od viceprvakinje Hrvatske.

Drugi dio natjecanja bio je rezerviran za borbe. I ovdje su predstavnici Finide osigurali dva finalna susreta. Prvo je Dino Šarić u kategoriji mlađih učenika -30 kg svojim odličnim nastupom ušao u finale, te osvojio srebrnu medalju, dok je mlađa učenica Dain Hasipi u kategoriji -36 kg također pokazala svoju kvalitetu. Sjajnim ulaskom u finale Dain na kraju osvaja srebrnu medalju. Na kraju, za dvije brončane medalje u borbama pobrinuli su se David Rakovac i Edera Hajmut. David je hrabro nastupio u kategoriji mlađih učenika -26 kg, dok je Edera u kategoriji učenica -36 kg pokazala da može parirati i puno iskusnijim protivnicama.

Mlađa učenica Martina Štifanić nastupila je u borbama u kategoriji -30 kg,  no nažalost nije se uspjela popeti na pobjedničko postolje.

Po završetku turnira izvršeno je bodovanje klubova i njihovih rezultata, a u svrhu formiranja konačnog poretka uspješnosti. Na osnovu osvojenih medalja, a kao potvrda ovih više nego izvrsnih rezultata, Karate klub ”Finida” zauzeo je u konačnici 1. mjesto u ukupnom poretku klubova, od ukupno njih 45, te se time pokazao kao najbolji klub na ovogodišnjem ”Krk kupu”.

Na kraju, možemo samo reći da karatisti Finide nisu mogli na bolji način zaključiti ovu, itekako uspješnu takmičarsku sezonu.