Karate klub Finida Poreč iz Rijeke s 3 medalje

01.03.2010. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Karate klub Finida Poreč iz Rijeke s 3 medalje

Na 12. DELTA KUPU 2010., međunarodnom karate turniru, održanom 27.02..2010. u Rijeci nastupilo je 320 natjecatelja iz Slovenije i Hrvatske, a među njima i Karate klub ´´Finida´´ iz Poreča koji je nastupio sa 6 natjecatelja i osvojio 3 medalje: 1 srebrnu i 2 brončane.

Srebrno odličje pripalo je Nicolasu Mekišu u kategoriji kadeta (- 63kg).
Brončanim medaljama okitili su se: Paula Turković, ml.kadetkinje – 40kg i Gloria Saiti, juniorke + 59kg.
Mlađa kadetkinja, Jelena Grujičić je u repasažnoj borbama za treće mjesto izgubila te se u konačnici plasirala na peto mjesto.
Učenik,Belmin Kadrić i mlađa kadetkinja, Renata Gazibarić nisu zabilježili značajan rezultat.

Na istom turniru nastupio je i karate klub ´´Pula´´ iz Pule, te zabilježio sljedeći rezultat:
Lucija Šipura je nastupila u dvije kategorije i osvojila dvije medalje, u kategoriji mlađih kadetkinja – 50kg, srebrnu medalju te u kategoriji kadetkinja – 47kg, brončanu medalju.

Srebrne medalje još su osvojili: Leonarda Sep, kategorija učenica – 40kg , te Robin Zonta, kategorija juniora + 76kg.

Nažalost, Oliver Jurak, kategoriji juniora – 68kg nije uspio u repasažnoj borbi za treće mjesto pobijediti, te se na kraju morao zadovoljiti petim mjestom.