Kadetkinje odbojkaškog kluba Poreč viceprvakinje Hrvatske

09.06.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Kadetkinje odbojkaškog kluba Poreč viceprvakinje Hrvatske

I ovoga su puta Osječanke bile nepremostiva prepreka prema putu do zlata. Izvanredna utakmica, igra za pamćenje pogotovo u prvom i trećem setu.
Porečanke su u utakmicu ušle sa malo više respekta i nakon početnih 5:1 za Osječanke, počele stizati rezultat i preuzimati vodstvo sve do 17:14 kada su mrvicu popustile i malim padom koncentracije u završnici prepustile gošćama prvi set. U drugom su setu uspjehom ohrabrene Osječanke dominirale i sigurno osvojile i taj drugi set.
Treći set je počeo laganim vodstvom Osječanki ali su ih opet izvanrednom igrom na svim pozicijama u polju Porečanke stigle i prestigle. Vodile su naše cure 19:15 i 23:18 i 24:20 ali ni to nije bilo dovoljno. Srce je htjelo ali je umor (bespotrebna utakmica više u nogama) vjerojatno učinio svoje. Osječanke su stigle do prve meč lopte ali su se naše cure još jednom obranile ali drugu jednostavno nisu uspjele. Jako dobra utakmica, vrhunska odbojka. Razorni smečevi, mnoštvo blokova, izvrsnih servisa, majstorskih "kuhanja", nevjerojatnih prijema. Praznik odbojke i praznik za oči brojne publike koja je opet pokazala da nije teško "potegnuti" do Rovinja i ne štedjeti grla i dlanove za naše na terenu opet SREBRNE CURE.

U ekipi imamo i najboljeg "libera" prvenstva, Rene SAIN.  Bravo Rens!!! I bravo svim ostalim igračima. Igrale ste vrhunsku odbojku, ostavile srce na terenu, htjele ste, željele ste, borile ste se. Nedostajala je samo mrvica sreće, mrvica koja će jednog dana sigurno prevagnutii na vašu stranu.
Glavu gore. Ovo je izvanredan uspjeh i nema razloga biti tužan zbog "samo" još jedne – koja je to po redu – srebrne medalje sa državnog prvenstva. Drage cure… DRUGE ste u državi… SREBRNE… ali…