20.01.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Kadeti i kadetkinje Pule , najmlađi kadeti Svetog Lovreča i najmlađe kadetkinje Arene Fero ekipni prvaci županije

Dana 20.01.2013.godine u sportskoj dvorani Osnove škole Joakima Rakovca u Svetom Lovreču u odličnoj organizaciji stolnoteniskog kluba Sveti Lovreč održano je ekipno prvenstvo Istarske županije za najmlađe kadete i najmlađe kadetkinje te kadete i kadetkinje u stolnom tenisu.Turnir je okupio 7 ekipa najmađih kadeta, 5 ekipa najmlađih kadetkinja, 4 ekipe kadeta i 3 ekipe kadetkinja iz klubova Umaga, Tara, Novigrada , Vrsara, Višnjana, Pule , Poreča, Nove Vasi i Svetog Lovreča.
I ovoga puta svoju dominaciju u kategoriji najmlađih kadeta pokazali su igrači Svetog Lovreča koji su osvojili prvo mjesto. U grupi su savladali ekipe Maestrala iz Umaga sa 3-0 i Poreča također sa 3-0 da bi u finalnom dvoboju savladali mlade i perspektivne igrače Višnjana sa 3-1. Ekipa je nastupila u sastavu Glavočević Ivan, Luka Jovičić, Loris Koverlica, Antolović Johanes Karlo i Lorenzo Palman.
Treće mjesto osvojila je ekipa Maestrala koja je savladala mladu ekipu Nove Vasi sa 3-2.(Švaganović Luka, Žipovski Mihael i Mari Medica)
U kategoriji najmlađih kadetkinja sa 4 pobjede prvo mjesto osvojila je ekipa Arene Fero iz Pule dok su drugo mjesto osvojile igračice Svetog Lovreča koje su nastupile u sasatvu : Lara Zgrablić, Michaela i Ivana Mikulić i Maja Dodić. Treće mjesto osvojila je ekipa Maestrala iz Umaga.
U kategoriji kadeta bez većih iznenađenja iskusna ekipa Pule osvojila je prvo mjesto sa tri pobjede a nastupila je u sastavu Matošević Manuel, Ališić Afan i Dekleva Davide.
Drugo mjesto osvojila je ekipa Svetog Lovreča u sastavu Glavočević Ivan i Nikola i Luka Jovičić.
Treća je ekipa Maestrala iz Umaga dok je četvrto mjesto zauzela ekipa Nove Vasi.(Dario Šajtoš,Nikolas Paljuh i Radešić.S)
U kategoriji kadetkinja naslov je otišao u Pulu dok je drugo mjesto zauzela podmlađena ekipa Svetog Lovreča koja je nastupila u sastavu Mateja Pršurić, Lara Zgrablić i Michaela Mikulić.
Najuspješniji klub na ovom turniru je svakako Sveti Lovreč koji je pored jednog prvog osvojio i tri druga mjesta.
Trener Branko Jakovetić zadovoljan je prikazanom igrom i formom nakon zimskih priprema svojih igrača Svetog Lovreča, Nove Vasi i Poreča pred odlazak na 3. Hsts-ov turnir „Reno Vinek" koji se sljedećeg vikenda održava u Osijeku.