Juniori Košarkaškog kluba Istra Poreč pobijedili u derbiju protiv Ghia Staff iz Pazina !

10.04.2014. 15:01; ; Početna / Sport i rekreacija / Juniori Košarkaškog kluba Istra Poreč pobijedili u derbiju protiv Ghia Staff iz Pazina !

Juniori slavili u derbiju i osigurali 3. mjesto za play-off! 11. kolo juniorskog prvenstva Istre: ”Ghia Staff” Pazin vs. ”Istra” Poreč 47:69 (23:36).

Naši su juniori sinoć gostovali u Pazinu i u derbi utakmici za treće mjesto u regularnom dijelu sezone s lakoćom nadigrali vrlo dobre vršnjake iz Pazina.
Od prve minute bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je naše vodstvo raslo od +6 (4:10) u 5. minuti, +12 (20:32) u 15. minuti, + 16 na poluvremenu, + 20 (29:49) u 25. minuti, + 26 (29:55) u 29. minuti do najvećeg vodstva od + 29 (36:65) u 35. minuti.
Posebno je obrambeno impresivno bilo razdoblje od 22. do 33. minute u kojem su naši momci u 11 minuta primili samo 5 poena. U zadnjih je 7 minuta trener Radolović dao priliku našim rezervnim igračima; prvo Polettiju, a zatim i Martinoviću, Jakšekoviću i Kujrakoviću, koji su svojim angažmanom pokazali da se na njih u budućnosti itekako može računati. Iz utakmice, kojom smo izašli iz razdoblja fizičke krize nakon teških treninga, vala izdvojiti izvrsnu MVP utakmicu našeg 16-godišnjeg kadeta Patrika Legovića (kojemu isto izdanje i napredak u zadnjih mjesec dana mora biti putokaz još jačeg i redovitijeg rada!), odličnu all-round rolu našeg 16-godišnjeg talenta Patrika Glušca, vrlo dobru obrambenu utakmicu 15-godišnjeg kadeta Antonija Rupčića, utakmicu visokog intenziteta našeg 16-godišnjeg centra Filipa Pačarića, visoku juniorsku klasu kapetana Zorića i dokapetana Grbavca, sjajnu borbenu rolu Matea Polettija, veliku želju za košarkom 15-godišnjeg Irmela Kujrakovića, odličan skok 16-godišnjeg Michaela Martinovića i vrlo dobre minute u igri našeg zanimljivog ”rookieja” Luke Jakšekovića!
Silno su nam nedostajali u igri Ugo Uljančić (17), Luka Sekulić (15) i Marin Martuslović (13) – 14. pobjedu ove godine (A2, U18, juniori) posvećujemo njima!