Juniori košarkaškog kluba Istra Poreč pobijedili juniore Stoje 73 : 72 !

06.05.2014. 23:15; ; Početna / Sport i rekreacija / Juniori košarkaškog kluba Istra Poreč pobijedili juniore Stoje 73 : 72 !

Polufinale juniorskog prvenstva Istre: ”Istra” Poreč vs. ”Stoja” Pula 73:72 (33:38).

Naši su juniori večeras igrali fantastičnu košarkašku utakmicu protiv odličnih vršnjaka iz Stoje. Prva utakmica juniorskog polufinala po svemu je ispunila kriterije vrhunske juniorske košarke i očekivanja mnogobrojne publike u dvorani, a k tome je i tehnički i taktički bila gotovo na seniorskom nivou. A kraj utakmice je posebna priča za povijest porečke košarke!

Utakmica je počela jakim ritmom s obje strane i prva četvrtina završila je 20:18 u našu korist. U drugoj je četvrtini protivnik igrao odlično i poveo s do tada najviših +5 na poluvremenu. Otvaranje treće dionice ponovno je pripalo nama kada smo koševima Zorića i Pačarića preokrenuli rezultat i poveli s +4 (45:41). Kako smo u trećoj četvrtini rano ušli u bonus bili smo prisiljeni na oprezniju igru u obrani što su protivnici brzom igrom iskoristili i poveli najviših +9 (50:59) na kraju treće četvrtine. Zadnja je dionica u potpunosti pripala nama. Prvo smo kontrama Legovića i Glušca stigli do -5 (61:56) u 34. minuti, a zatim smo dalekometnim koševima došli na minimalni zaostatak (68:69) 80 sekundi prije kraja utakmice.

Zadnja je minuta bila prava drama! Izmjenjivali su se skokovi u napadu, prekršaji, isteci napada, oduzete lopte, gaženja linije, ali smo pri rezultatu 71:72 uspjeli obraniti posljednji napad i pozvali time-out 4.5 sekunde prije kraja. Zadnji je napad donio pregršt emocija. Lopta je 3.5 sekunde prije kraja došla do Glušca na trici koji iz teške situacije promašuje, ali na odbijenu loptu od table iz ”alley oop-a” skače Patrik Legović i sa zvukom sirene zabija za veliku pobjedu i erupciju zadovoljstva u dvorani!

Iz utakmice valja izdvojiti našu fenomenalnu MVP publiku (!), maestralnu partiju 16-godišnjeg Patrika Legovića, najbolju ovogodišnju utakmicu 16-godišnjeg Patrika Glušca, izvrsnu back-up rolu 15-godišnjeg Antonija Rupčića, odlično vođenje igre kapetana Zorića, vrlo dobru skakačku partiju dokapetana Grbavca, veliku borbu pod obručima Filipa Pačarića i sjajno navijanje momaka s klupe! Momci, čestitamo! Bili ste sjajni. Ovo je, međutim, samo prvo poluvrijeme; velika bitka s izvrsnim protivnikom nastavlja se u četvrtak u Puli.