Juniori košarkaškog kluba ”Istra” iz Poreča zamalo srušili viceprvaka A2 lige!

Istra-Stoja60-69
04.03.2014. 12:01; ; Početna / Sport i rekreacija / Juniori košarkaškog kluba ”Istra” iz Poreča zamalo srušili viceprvaka A2 lige!

U18 goropadni protiv viceprvaka A2 lige! 18. kolo A2 lige zapad: ”Istra” Poreč vs. ”Stoja” Pula 60:69 (22:27).

Nemoguće je opisati sve emocije iz dvorane Žatika sa utakmice protiv jedne od najboljih drugoligaških (a po snazi roostera i prvoligaških!) ekipa u Hrvatskoj! Onako kako su naši ”U18 boysi”, uz kapetana Bezmalinovića i iskusnog Budinskog, igrali – s puno entuzijazma, žara, srca, grinte, borbenosti, kemije i altruizma – je sve što porečka košarkaška publika poželjeti može!

Da smo samo imali malo više iskustva, malo više koncentracije u napadu (što nam je trener opravdano prigovorio nakon utakmice) i bar jednog od naših ozljeđenih igrača – prije svih dokapetana Erlića, našeg ponajboljeg igrača Licula, iskusnog centra Velenika, borca velikog srca Edisa Behlulovića, talent odsutnog Adriana Regića i barem malu pomoć mladih U18 (sinoć navijačkih!) lavova Kraljevića, Uljančića i Glušca – pulski bi velikan pao u Poreču!

Utakmicu smo inače počeli vrlo nervozno i iskusni igrači ”Stoje” su to iskoristili i poveli 8:1 u 4. minuti. Međutim, vrlo brzo lovimo priključak na 8:7 i igramo vrlo dobro do poluvremena koje završavamo s -5. Jedini dio utakmice koji igramo ispod nivoa bilo je otvaranje treće četvrtine gdje protivnik odlazi na +15 (34:49) u 27. minuti. Nakon što je kapetan Bezmalinović u istoj minuti izašao s 5 penala, naša U18 momčad (!) plus iskusni Budinski, igra uraganskih 9 minuta, radimo seriju 17:7, dižemo publiku na noge i zakucavanjem Živkovića stižemo na samo -5 (51:56) 6.45 minuta prije kraja!
Još smo uvijek premladi da bismo imali snage za totalni ”come-back”, iako smo u zadnjih 40 sekundi ušli s -8 (59:67) i otvorenom kontrom Zorića.

Čestitamo momcima iz ”Stoje” na zasluženoj pobjedi. Iz utakmice valja izdvojiti našu sjajnu MVP kolektivnu obranu, klasu kapetana Davora Bezmalinovića, veliko srce Milana Budinskog i naše veliko zajedništvo uz najbolju partiju do sada najbolje U18 momčadi (Zorić 17, Grbavac 18, Ivanišević Sotošek 18, Živković 18, Pačarić 16) na svijetu!
Utakmica je nastavak jednog dugog vrlo dobrog niza u 2014. godini (Opatija, Izola, Pazin, Pula 1981, Pazin, Kastav, Karlovac, Novigrad, Izola, Crikvenica, Rudar, Stoja) u kojem smo samo jednu utakmicu (Zamet) odigrali loše.

Jedno veliko HVALA našoj publici koja nas je bučno bodrila od prve do zadnje minute i bila naš 6. igrač!
Drago nam je što košarkaški Poreč prepoznaje naš veliki rad; isto nam je velika motivacija za dalje i put ka našim ciljevima!
Utakmica je i poruka svima u ligi – tko god od sada nadalje dolazi u Poreč mora znati da će bodove u našoj dvorani morati krvavo zaslužiti!