Juniori KK Istra Poreč nisu uspjeli protiv vršnjaka iz Pule

25.04.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Juniori KK Istra Poreč nisu uspjeli protiv vršnjaka iz Pule

2. polufinalna utakmica juniorskog prvenstva Istre: ´´Stoja´´ Pula vs. ´´Istra´´ Poreč 85:60 (37:30).
Naši su juniori sinoć odigrali dobru uzvratnu utakmicu polufinala playoffa protiv izvrsnih vršnjaka Stoje. U utakmicu su ušli izvrsno i vodili cijelu prvu četvrtinu (8:14 u 8. minuti), ali su s nekoliko brzopletih pogrešaka četvrtinu završili samo na +1 (15:16). U drugoj se četvrtini razbudio protivnik i poveo do izjednačenja (28:28) u 18. minuti, kada nakon nekoliko uzastopnih skokova u napadu suparnici dolaze do vodstva od plus 7 na poluvremenu. Otvaranje treće četvrine ponovno pripada našim momcima koji dolaze na minimalni zaostatak u 24. minuti (39:38). Od tada do kraja treće četvrtine protivnik uz nekoliko kontranapada i mnoštvo skokova u napadu radi seriju 21:8 i odlazi s +14 (60:46) u zadnju dionicu utakmice. Nisu se naši momci predavali ni u toj zadnjoj četvrtini, držali protivnika na 10-12 poena razlike do 5 minuta prije kraja utakmice (tricom Ivanišević Sotošeka stigli smo na 68:58 u 35. minuti), ali su se tada uslijed nedostatka snage, petog prekršaja Pačarića potpuno raspali i onako iscrpljeni dozvolili protivniku da do kraja utakmice dođe do ipak previsoke razlike.
Čestitamo momcima iz Pule na zasluženoj pobjedi i želimo puno uspjeha u finalnoj utakmici. Iz utakmice valja izdvojiti najbolju ovogodišnju MVP utakmicu kapetana Frana Ivaniševića Sotošeka (20 koševa, trice 4/5, izvrsna obrana, samo 2 izgubljene lopte), dobru šutersku rolu dokapetana Andreasa Antunovića (16 poena), solidnu utakmicu našeg playmakera Denija Zorića (9 poena, izvrsna tranzicija, dosta asistencija; ipak 13 izgubljenih lopti je previše za playmakera u bitnoj utakmici), dobra utakmica u napadu i nešto slabija u obrani vidno umornog Vicencija Grbavca (11 poena), izvrstan skok i solidna napadačka igra srčanog mladog Filipa Pačarića, vrlo dobar skok Luke Jugovca i odlična 3 skoka i 3 pokušaja za šut u samo 90 sekundi utakmice borbenog Uga Uljančića, ali su naš jako loš obrambeni skok, lošija obrana bekovskog bloka, fizički pad u zadnjoj dionici utakmice i tanka klupa stajali borbe za pobjedu. Momci, imate talent, veliko srce i veliku volju, ali se s rekreativnim tempom od 2 treninga tjedno (gdje ste usprkos tome uspijeli napredovati najviše od svih i došli među najbolje ekipe u Istri), ne može parirati najboljim ekipama u košarkaškoj regiji zapad. Ostaje vam par dana osvježenja i borba za broncu u subotu. Naš ste ponos i zalog za sjajnu budućnost!