Judo: Matić i Šutalo viceprvakinje Europe !

23.09.2012. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Judo: Matić i Šutalo viceprvakinje Europe !

O ovakvom Europskom Prvenstvu, Hrvatska je samo do sada mogla sanjati. Dugo smo sanjali, ali su nas danas probudile Brigita Matić i Ivana Šutalo osvojivši svaka srebrnu medalju.
U kategoriji -78kg, nakon što je osvojila Europsku titulu do 17 godina, danas je Brigita Matić postala viceprvakinjom Europe do 20 godina. Tokom natjecanja je "naša" kadetkinja bila bolja od juniorke Ann-Sophie Meeuwissen (BEL), Madeline Malonge (FRA), Karen Stevenson (NED), te nažalost gubi finalnu borbu od Njemice Maike Ziech.
Veliku priredbu nam je priredila Ivana Šutalo u plus kategoriji. Iako je izgubila finalnu borbu od predstavnice Rusije Alexandre Babtinceve, Šutalo je tokom dana pokazala svoju kvalitetu. Do finala je ostvarila pobjede nad Yelizavete Kalanine (UKR), Clarissom Taube (GER) i Rumunjkom Marie Paraschiv.
Jurica Katić morao se zadovoljiti plasmanom na 7.mjestu u kategoriji -100kg.
Europsko Prvenstvo u Poreču, tri osvojene srebrne medalje, organizacija na visokom nivou, svakako je to ono što trebamo pamtiti i ponositi se time.

Hrvatski judo savez čestita na ostvarenom uspjehu, te se zahvaljuje svima koji su pomogli u organizaciji turnira.
Vidimo se 2013 u Rijeci kada nas očekuje kvalifikacijski turnir za Olimpijske Igre u Riu.