Još jedan vrlo uspješan vikend Karate kluba ”Finida” na međunarodnom karate turniru u Zagrebu

13.10.2014. 00:40; ; Početna / Sport i rekreacija / Još jedan vrlo uspješan vikend Karate kluba ”Finida” na međunarodnom karate turniru u Zagrebu

U subotu 11.10.2014. u Zagrebu je održan međunarodni karate turnir  u borbama i katama,”SPORTS LIFE KUP 2014.”, na kojem je nastupilo oko 350 natjecatelja iz  BiH, Mađarske, Crne Gore, Slovenije i Hrvatske.

Karate klub ”Finidu” odlično je predstavilo pet natjecatelja koji su nastupili u katama  i borbama, te osvojili ukupno 6 medalja: 3 zlatne, 1 srebrna i 2 brončane.

Zlatne medalje za Finidu izborili su: mlađa učenica Sonja Rajko i junior Nikola Solomun, u izvođenju kata, te  Dain Hasipi u borbama (mlađe učenice + 36 kg).  Nikola je također nastupio i u kategoriji kadeta u katama, te u istoj osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju.

Flavia Paliaga je nastupila u dvije uzrasne kategorije u katama (učenice i mlađe kadetkinje), te se u obadvije uspješno plasirala na 3. mjesto i osvojila 2 brončane medalje.

Treba napomenuti da je Sonja Rajko nastupila i u kategoriji učenica, u katama, te poslije repasažnog nastupa za 3. mjesto i brončanu medalju, tijesno (3:2) izgubila  te se plasirala na 5. mjesto.

Nažalost, mlađa učenica Emma Berta Bočkor je već u prvom nastupu izgubila te je ovaj put ostala bez značajnijeg rezultata.