Jedrenje: Tin Gmitrović osvojio zlato

tin-gmitrovic
02.09.2013. 15:12; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Tin Gmitrović osvojio zlato

Tin Gmitrović član jedriličarskog kluba Clivo osvojio je zlato na Otvorenom prvenstvu Hrvatske na Pagu. U samo 9 mjeseci Tin je ispisao jednu posebnu priču u klasi Optimist i potvrdio da je trenutno najbolji u klasi, osvojivši dva Prvenstva Hrvatske, te 11. mjesto na Svjetskom prvenstvu.

Samo mjesec dana nakon Svjetskog prvenstva kao početak nove natjecateljske sezone Optimisti su se okupili na Pagu u nikad većem broju i odmjerili snage u uzrastu do 15.godina. Nastupilo je 170 natjecatelja iz Slovenije, Poljske i Hrvatske koji su jedrili u sasvim drugačijem, dosad neisprobanom formatu natjecanja i na novom regatnom polju. Sve to pridonijelo je neizvjesnom i krajnje uzbudljivom prvenstvu na kojem se najbolje na kraju snašao Tin Gmitrović i s odličnim jedrenjem u finalu uvjerljivo osvojio zlato s 8 bodova prednosti ispred Davida Medančića iz Rabca.

Treće mjesto pripalo je Leonu Kljušu iz Crikvenice. Drugačiji format natjecanja nije dozvoljavao pogreške pa je u finalu trebalo jedriti maksimalno oprezno a istovremeno s puno rizika. Bura koja je puhala svaki dan bila je nepredvidljiva i gotovo je bilo nemoguće biti siguran u određenu taktiku.

Nina Škopac također iz Jk Clivo je bila u vodstvu prije zadnjeg dana prvenstva, međutim diskvalificirana je zbog preuranjeg starta u 6. plovu što joj je uvelike smanjilo mogućnost za osvajanjem zlata. Međutim u zadnjem plovu Nina je uspijela odjedriti do 14.mjesta i na nevjerojatan način osvojiti broncu unatoč diskvalifikaciji. Nina je na kraju imala isti broj bodova kao i četvrtoplasirana Tonina Perković iz Splita.

U kategoriji djevojčica slavila je Karmen Perković iz Splita a drugo mjesto pripalo je Luciji Laković (JK Opatija). Koliko je Nina dobro jedrila govori činjenica da je osvojila i zlato u kategoriji djevojčica do 12. godina. Za samo tjedan dana održati će se Prvenstvo Hrvatske za uzrast do 12 godina u Primoštenu na kojem je Nina glavni favorit obzirom na prikazano u Pagu. Očekuje se ponovno preko 100 natjecatelja i jaka konkurencija a područje jedrenja biti će poprilično nepoznato većini, javljaju iz JK Clivo.  (ipress)