Jedrenje: Tin Gmitrović 11. na svijetu

29.07.2013. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Tin Gmitrović 11. na svijetu

Tin Gmitrović član Jedriličarskog kluba Clivo iz Pule osvojio je odlično 11. mjesto nakon 9 dana jedrenja i odjedrenih deset plovova u konkurenciji 150 natjecatelja iz 49 zemalja na svojem prvom nastupu na tako velikom natjecanju – svjetskom prvenstvu u klasi Optimist.

Odličan nastup Tina Gmitrovića samo je šlag na sezonu u kojoj je dva mjeseca nakon što je slomio ruku osvojio titulu prvaka Hrvatske te se potom izborio za status reprezentativca. Prvenstvo se održalo u Italiji na jezeru Garda u gotovo idealnim uvjetima za jedrenje. Termički vjetar koji se svakog dana počne razvijati oko 12 sati nije iznevjerio niti jednog dana prvenstva. Format natjecanja u trajanju od 9 dana iziskuje visoku razinu spremnosti kako fizičku tako i psihičku jer pravila dozvoljavaju samo jedno odbacivanje najlošijeg rezultata. Tin se odlično spremio te je prvu veću pogrešku je napravio tek u 8. plovu dakle u kasnom djelu natjecanja što mu je dalo veliku mirnoću da u finale prvenstva uđe s velikim samopouzdanjem u dobar rezultat.

Svakog dana natjecanja Tin je popravljao svoje mjesto u ukupnom poretku i tako s 47. mjesta nakon prvog dana do kraja prvenstva uspio se popeti i na 9. mjesto do pretposljednjeg plova kada je zbog lošeg starta pao na 11. mjesto koje je zadržao i u zadnjem plovu. Valja izdvojiti da je Tin završio prvenstvo kao peti Europljanin i time najbolje plasirani reprezentativac Hrvatske.

S prvenstvom svijeta završila je i natjecateljaka sezona, a nakon ljetne pauze, krajem rujna kreće novi ciklus izbornih regata kada će se Tin pokušati kvalificirati za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Argentini iduće godine.