Jedrenje: Petra Kliba šesta u Brindisiju

14.12.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Petra Kliba šesta u Brindisiju

Potpuno ženska četveročlana posada SCOR W´s Match Race tima riječkog jedriličarskog kluba, na čelu s kormilarkom Petrom Klibom čiji je sastav činila još jedna Istranka, Porečanka Jelena Prekalj, osvojila je šesto mjesto na dvodnevnoj božićnoj regati u dvobojskom jedrenju u talijanskom Brindisiju.

Natjecalo se još osam muških i jedna ženska posada iz Francuske, Velike Britanije, Italije, Grčke i Španjolske. Prvoga dana jedrenja po skupinama Klibina posada je pobijedila Grka Michalisa Tsatsopoulosa i Španjolca Juana Calva Boronata, a izgubila od Britanke Lucy Mc Gregor i kasnijeg pobjednika regate Francuza Cedrica Chateaua, te je s po dvije pobjede i poraza zauzela treće mjesto u skupini. Takav joj je plasman drugoga dana donio nadmetanje za ukupno peto mjesto s Grkom Kostasom Priftisom, od kojeg je nakon velike borbe ipak poražena i na koncu zauzela već spomenuto šesto mjesto.

"Ne možemo reći da smo zadovoljne, ali ni nezadovoljne. Vidan je napredak kod nas u tehnici predstarta. Dale smo sve od sebe i okrećemo se sljedećim regatama", rekla je Kliba. Ona će 16. i 17. prosinca jedriti na prvenstvu Grčke u Ateni kao trimerica glavnog jedra u posadi kormilarice Nonike Oikonomopoulou, a od 18. do 20. prosinca na božićnoj regati u dvobojskom jedrenju treće kategorije također u Ateni.