Sv. Bernardo -s
Delfin 2024

Jedrenje: Monika Brčić (Horizont, Poreč) brončana djevojčica na Prvenstvu Hrvatske do 12 godina !

15.09.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Monika Brčić (Horizont, Poreč) brončana djevojčica na Prvenstvu Hrvatske do 12 godina !

Veliki broj Optimista do 12 godina okupio se ovog vikenda na Prvenstvu Hrvatske u Kaštelima, ukupno 101 natjecatelj, među kojima I osam jedriličara JK Horizonta. Prvenstvo je stratalo u petak po buri snage oko 12 čvorova i odjedren samo jedan plov. Prvi plov pobijedila je Nadja Tomašević (Mornar, Split), ispred Marina Mandića (Labud, Split) i Monike Brčić (Horizont, Poreč).
Subota je prošla bez vjetra, čekalo se na moru cijeli dan, što je dovelo u pitanje održavanje prvenstva. No srećom, u nedjelju je zapuhalo jugo jačine 10 čvorova I uspješno su odrađena još tri plova.
Sa ukupno četiri plova i jednim odbacivanjem Prvenstvo Hrvatske za Optimiste do 12 godina apsolutno je valjano i medalje su se mogle podijeliti. Zlato je osvojio Marin Mandić (Labud, Split), srebro Marin Radačić (Trogir), a broncu Marin Rogošić (Mornar, Split). Najbolja djevojčica je Nika Fazlić (Jugo, Mali Lošinj), koja je zauzela četvrto mjesto, odnosno jedno bolje od drugoplasirane Matije Biloglav (Uskok, Zadar). Brončana u ženskoj konkurenciji je Monika Brčić (Horizont, Poreč), ukupno deveta. Vrlo uspješna bila je I Lucija Laković (Horizont, Poreč) , 4. mjesto u konkurenciji djevojčica, 12. ukupno, Matej Macinić 22.mjesto, Luka Makovec 37.mjesto, Marina Mrvoš 38.mjesto I sjajna 11. u konkurenciji djevojčica. Ostale rezultate pogledajte u prilogu.

Paralelno sa PH do 12 godina u Kaštelima, ovaj vikend se u Portorožu odvijalo Otvoreno prvenstvo Slovenije za Optimiste I Laser 4.7, gdje je nastupalo 7 jedriličara JK Horizonta. U velikoj konkurenciji slovenskih jedriličara I po jakoj buri, Filip Stevanović je osvojio 5. mjesto, Mikele Rušnjak 7.mjesto, a Rene Starić donijela je kući pehar za osvojeno 3.mjesto u ženskoj konkurenciji. Jedini laseraš JK Horizonta koji je nastupao bio je Lukas Lovreković, ukupno 14.-ti.

Slijedeće novosti očekujte ovaj vikend sa rovinjske regate, a do tada dobro more!