Jedrenje: Mikele Rušnjak pobjedio na Otvorenom Prvenstvo Istarske Županije za klasu Optimist

07.08.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Mikele Rušnjak pobjedio na Otvorenom Prvenstvo Istarske Županije za klasu Optimist

Uvjeti za jedrenje kakvi se samo poželjeti mogu!!! Dva dana juga obilježila su Otvoreno prvenstvo Istarske županije koje je nadmašilo svoj rekord po broju natjecatelja a i po kvaliteti odnosno težini regate. Na regatu su se odazvali 7 reprezentativaca iz Hrvatske i Slovenije što dovoljno govori o jačini same regate a brojka od 58 natjecatelja odvukla je pozornost i gostiju kampa koji se nisu mogli oteti dojmu da se u autokampu Colone odvija tako brojna regata. U suorganizaciji Jedriličarskog Saveza Žuipanije i JK Maestral i iz Rovinja regata je održana bez većih problema a najveće zasluge idu vjetru koji u dva dana nije mogao biti bolji.
Glavni organizator Alvize Benussi nije mogao kriti zadvoljstvo budući se Istra kao županija može pohvaliti sa četiri reprezentativaca klase optimist za 2011. godinu a veliki odaziv natjecatelja na regatu samo je dodatni poticaj za daljni razvoj jedrenja u županiji.
Nakon 5 odjedrenih plovova koliko je i bilo u planu, Mikele RUŠNJAK iz JK HORIZONT ukupni je pobjednik regate što mu je pošlo za rukom i 2009. godine. Bez pobjeđenog plova, s četiri druga mjesta pobjedio je s 3 boda prednosti ispred Svena Stevanovića iz Maestrala iz Rovinja dok je treće mjesto s istim brojem bodova osvojio Paolo Grgorinić iz pulske Vege. JK Horizont ponovno je bio najbrojniji klub s 13 natjecatelja na startnoj listi od kojih su svi uspijeli završiti sve plovove i osvojiti zapažene rezultate u svim uzrastima.
Rezultati ukupno; Matej RAPIĆ 6., Luka MAKOVEC 8., Tin GMITROVIĆ 9., Lucija LAKOVIĆ 20., Mare MILIĆ 21., Val IVANČIĆ 27., Jana TOMIČIĆ 31.,Lucija KOS 35., Nina ŠKOPAC 36., Noa ČEHIĆ 37., Ulika IVANČIĆ 43., Mauro MENDIKOVIĆ 47. Među djevojčicama drugo mjesto ukupno pripalo je Luciji LAKOVIĆ, a treće mjesto Mare MILIĆ koja je ujedno i pobjedila u uzrastu djevojčica do 12. godina. Za drugu nagradu među djevojčicama do 12. godina pobrinula se Jana TOMIČIĆ osvojivši treće mjesto. Među dječacima do 12. godina Tin GMITROVIĆ nakon što je bio najbolji na Otvorenom Prvenstvu grada Poreča ovoga puta se morao zadovoljiti 4. mjestom odnosno drugim u županiji, bolji od njega bio je samo Sven Stevanović. Samo je mjesec dana do Prvenstva Hrvatske za uzraste do 12 godina stoga dobri rezultati koje su ostvarili mladi Horizotnvoci daju pozitvna očekivanja. Sad slijedi kratki odmor pa završne pripreme za samo prvenstvo koje će se održati od 9-11. rujna u Trogiru. Zadnja provjera uslijediti će na Porečkom Delfinu gdje se očekuje preko 100 optimista iz Italije, Slovenije, Srbije, Austrije i Hvatske. Do tada sporstki pozdrav.