28.02.2011. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Horizontovci ponovo pobijednički: Tin Gmitrović osvojio Mini Kup Istre u Puli, Mare Milić druga!

U Puli je ovog vikenda održana Regata za klasu Optimist pod nazivom „5. Memorijal Zlatana Pečenkovića", koja se boduje za Kup Istre. U subotu su odrađena 3 plova po laganoj buri a kasnije maestralu, dok u nedjelju, zbog pomanjkanja vjetra, nije održan niti jedna plov. Bilo je 61 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije i Italije. Na regati je nastupilo i sedam talentiranih mladih jedriličara iz J.K.Horizont te su ostvarili više nego zapaženi rezultat. U kategoriji dječaka do 12 godina Tin Gmitrović je zauzeo 3. mjesto, a u kategoriji djevojćica do 12 godina Mare Milić je zauzela 1. mjesto, a Nina Škopac 3. Po prvi puta dijeljene su nagrade za Mini Kup Istre, za mlade nade istarskog jedrenja, i tu su dominatno pobijedu odnjeli mladi horizontovci, Tin Gmitrović (1. mjesto) i Mare Milić (2. mjesto). Od ostalih jedriličara J.K. Horizonta nastupili su Alen Bosanac (43. mjesto), Val Ivančić (44. mjesto), Noa Čehić (49. mjesto) te Ulika Ivančić (51. mjesto).