Jedrenje: Funtana Open u znaku bure

21.10.2007. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Funtana Open u znaku bure

Funtana Open, posljednja regata koja se boduje za ovogodišnji Kup Istre, održala se danas u Funtani. Nažalost mali odaziv istarskih klubova: samo JK MAESTRAL iz Rovinja i JK HORIZONT iz Poreča došli su na start u Funtanu. Zajedno su okupili 25 hrabrih natjecatelja na startnu listi. Iako su neka od zvučnih imena falila zbog nastupa na tradicionalnoj regati u Dubrovniku koeficijenta 1.6,  oni koji su se okupili u Funtani borili su se za preostale medalje u ukupnom poretku u Kup-u Istre.

Jaka bura i skoro zimsko hladno vrijeme zagorčali su život mnogima koji su bili prisiljeni odustati već nakon prvog plova. Samo oni iskusniji i stariji uspjeli su odjedriti sva tri plova. Kako je bura jačala tako je optimista na moru ispred Funtane bilo sve manje i manje. Neki su odustali zbog hladnoće, neki od straha, a neki nisu imali sreće pa su bili prisiljenji odustati zbog tehničkih razloga.

Nakraju  najbolje se snašao Filip BULIĆ (JK Horizont Poreč) za kojeg su svi na kopnu govorili da je moralni pobjednik. Naime, iako je na kraju završio ukupno treći, Filip je bio nadomak pobjedi, ali ga je mali pad koncentracije u drugom plovu koštao prvog mjesta. U zadnjem jedrenju niz vjetar iznenadio ga je reful i prevrnuo se. Dok je ispravio i ispraznio barku izgubio je tri mjesta u tom plovu i praktički prvo mjesto ukupno. Interesantno je bilo vidjeti kako se je Filip uspio "dočepati" ciljne linije obzirom da mu je brod bio pun mora. Podsjećao je na podmornicu.

Borba za prvo mjesto vodila se praktički od prvog plova između tri Horizontovca, Endia STARIĆA, Lukasa LOVREKOVIĆA, i FIlipa BULIĆA. Na kraju prvo mjesto pripalo je STARIĆU s dva prva mjesta i jednim drugim. LOVREKOVIĆ je završio drugi s dva druga i jednim trećim mjestom, a BULIĆ se nakraju morao zadovoljiti sa trećim mjestom.

U kategoriji djevojčica prvo mjesto osvojila je Ana KLIMAN (JK Horizont ) i tako obranila naslov od lani. Ana je ujedno bila prva u kategoriji djevojčica do 12 godina.

U kategoriji dječaka do 12 godina prvo mjesto i nagradu osvojio je Danijel ŠETIĆ iz jedriličarskog kluba MAESTRAL Rovinj.

Nakraju pohvale organizatoru JK Alternativa iz Funtane i svima koji su sudjelovali u organizaciji regate, a još više djeci koja su se borila protiv jake bure. Nadamo se da će dogodine odaziv biti veći, jer se akvatorij ispred Funtane dokazao kao izvrsno mjesto za organizaciju regata