Sv. Bernardo -s
Delfin 2024

Jedrenje: Filip Stevanović 63. Optimist na Svjetskom prvenstvu Optimista u Brazilu

16.08.2009. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedrenje: Filip Stevanović 63. Optimist na Svjetskom prvenstvu Optimista u Brazilu

U subotu su zaključena dva velika natjecanja na kojima su nastupili i istarski jedriličari,
Svjetsko prvenstvo klase optimist u Brazilu i Europsko prvenstvo klase laser 4,7 u Finskoj.
Filip Stevanović bio je 63. u Brazilu, a Alen Draščić 108. u Finskoj. Na Svjetskom kadetskom prvenstvu klase optimist u brazilskom gradu Niteroiju jedrilo se po vrlo slabom vjetru, po kojem su profitirali laganiji i manji natjecatelji. Među 211 kadeta i kadetkinja
iz skoro 50 zemalja svijeta nakon 12 jedrenja najbolji rezultat od hrvatskih  reprezentativaca ostvario Lovro Strihić (Uskok, Zadar) koji je bio 45.
Jedini istarski  predstavnik, Rovinjac Filip Stevanović (Horizont, Poreč) je na kraju zauzeo 63. mjesto, 65. je bio Duje Fr4op (Žal, Betina), 134. Bartol Komadina (Jugo, Mali Lošinj), a 186. Roko Ivan Bujas (Val, Šibenik). Novi kadetski svjetski prvak je Peruanac Jones Sinclair, najbolja  djevojčica je Tajlanđanka Noppakao Poonpat na četvrtom mjestu. U Finskoj je zaključeno EP klase laser 4,7, zbog slabog vjetra odjedreno je samo sedam od 12 planiranih plovova.
Nakon svjetske bronce još jedan odličan rezultat ostvario je Juraj Divjakinja (Opatija)  zauzevši osmo mjesto u konkurenciji 152 natjecatelja. Jedini istarski predstavnik na ovom
prvenstvu Puljanin Alen Draščić (Uljanik Plovidba) zauzeo je 108. mjesto. Dinu Sindiku
(Split) pripalo je 27. mjesto, 31. Luki Jedretiću (Istra, Lovran), 47. Toniju Banovcu
(Opatija). Među 84 kormilarke Marina Mandić (Labud, Split) zauzela je 20. mjesto. Naslove europskih prvaka u laseru 4.7 osvojili su Talijan Giovanni Coccoluto i Španjolka Patricia Coro Leveque.