Jednom riječju kakva odbojkaška subota…

Vije287-953
06.10.2013. 11:06; ; Početna / Sport i rekreacija / Jednom riječju kakva odbojkaška subota…

Prvi pravi takmičarski vikend odbojkašica Poreča započeo je jutarnjom “matineom” mladih Porečanki koje su započele svoje natjecanje u sklopu Istarske županijske lige i već na startu imale tri utakmice protiv ekipa OK Tar, OK Marčana i OK Fažana. I jutro je pokazalo i najavilo što nas očekuje ove subote, velika borba, zalaganje i kvalitetna igra sve četri ekipe nagovjestila je da za odbojku nema zime i da je očekuje svijetla budućnost.

U svojim susretima ekipa mlađih kadetkinja OK Poreč-a koja je nastupila u sastavu: Sara Vranjanin, Dea Fatorić, Elena Licul, Deborah Bertaglia, Mendi Ipša, Noemi Žužić, Nora Kraljević, Lara Aničić, Petra Mažar i Anabel Uljančić pokazala je da će se sve ekipe morati dobro namučiti ako žele pobjediti ovu ekipu. Sve svoje utakmice pobjedile su i to 2:0 ekipu susjednog Tara, te sa po 2:1 ekipe Marčane i Fažane. Nadamo se da će tako nastaviti već sljedećeg vikenda kada gostuju u Vodnjanu gdje ih očekuju OK Vodnjan i OK Veli Vrh.

Večernji program i šlag na kraju dana podarile su nam prvoligašice koje su još jednom pokazale sve draži ženske odbojke. U susretu između gošći OK Marina Kaštela i Porečkih odbojkašica nažalost malobrojni gledaoci (???) vidjeli su svu ljepotu odbojke, vrhunska igra, brojni smečevi, blokiranja, majstorske obrane, razorni servisi i lukavštine trenera…sve ono što krasi ovaj sport. U prvom setu igra poen za poen do samog kraja i pobjeda (25:21) drugi set koji su domaće cure dobile vrhunskom igrom “bez problema” i treći set koji je prvo krenuo na strani gošći koje su došle do vodstva od 13:22 i preokreta i konačnog rezultata i pobjede OK Poreč 26:24